Як у «Фіміамі» Різдво зустрічали. ФОТО

21 грудня, напередодні величного свята Різдва Христового, у церкві «Фіміам» в Луцьку відбулося особливе дійство – тут зібралися сім’ї, в яких виховують дітей з особливими потребами. Організатори свята подбали про те, щоб діткам та їхнім батькам було комфортно, весело та смачно.

«Сьогодні в нас особлива різдвяна зустріч. До нас завітало 47 сімей, крім того, буде ще одне свято для 27 особливих родин, – розповіла Лариса Новацька, відповідальна за служіння з сім’ями, які виховують дітей з інвалідністю. – Ми весело проводимо час, граємо в ігри, співаємо, робимо веселу гімнастику, пригощаємося смаколиками, що їх приготували наші волонтери. У нас багато волонтерів і з «Фіміаму», і з інших церков Луцька. Вони допомагають бавити дітей, розважають їх. І це дуже важливо, адже зазвичай такі діти обділені увагою, мають обмежене коло спілкування, здебільшого сидять удома, тож такі заходи для них – справжнісінький вихід у світ. Пора напередодні Різдва – особлива, це пора віри в диво та здійснення бажань, тому сьогодні даруємо дітям різдвяний настрій. У реабілітаційному центрі «Агапе» працюють і з дорослими, і з дітьми з інвалідністю, навчають нас, як підходити до дитини, як із нею спілкуватися, як керувати візком. І навіть коли дитина не говорить, шукати точки контакту, бо якщо не можуть сказати вуста, говорять очі. Я сама – мама дитини з інвалідністю. Ми радо ходимо у «Фіміам» на зустрічі, майстерки, адже це – можливість для моєї дитини соціалізуватися, знайти друзів».

Не лишився осторонь святкування і Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Його представники завітали на дійство із солодкими гостинцями для особливих діток. «Із 2013 року Фонд бере участь у таких заходах, даруючи діткам солодкі подарунки, – каже представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Піддубний. – Зауважу, що Фонд долучився й до створення реабілітаційного центру «Агапе», який працює у Боратині Луцького району. Зокрема, було надано допомогу в облаштуванні покрівлі центру, придбанні матеріалів для утеплення та оздоблення фасаду. Також Фонд виділяв кошти на харчування діток в оздоровчому таборі. Сподіваємося, що в майбутньому наша співпраця триватиме».

«Ми проводимо зустрічі творчості для батьків та особливих дітей, – каже одна з організаторок свята Марія Сікорська. – Прагнемо, аби батьки мали можливість відпочивати, відволікатися, а дітки – розвиватися. Добре, що нині в нашій країні стали більше уваги приділяти особливим сім’ям, адже раніше вони були обмежені таким собі замкненим простором. Ми стараємося об’єднати такі родини, дати можливість і батькам, і їхнім діткам спілкуватися, ділитися досвідом, здружуватися, відволікатися від буденності. Даруємо їм відчуття свята. І дуже вдячні Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», який не лишається осторонь та завжди допомагає».

«На сьогоднішній різдвяній зустрічі окрім забав, отримання подарунків, кожна сім’я мала нагоду написати лист до Бога зі списком мрій, – додає її брат Ярослав Сікорський. – Наступного року на такій зустрічі ми їх розпакуємо й подивимося, чи ж здійснилися мрії. Для кожної дитини збирали іменні подаруночки представники американської церкви. Окрім того, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надав нам солодкі подарунки, діти ними дуже задоволені».

«На свято ми прийшли з донечкою Аліною. Для нас дуже важливі такі зустрічі, адже моя дитина має змогу поспілкуватися, погратися, відчути дружню, я сказала б, таку сімейну атмосферу. Дуже любимо такі заходи й нетерпеливо на них чекаємо. А сьогодні нам ще й подаруночки вручили, це дуже приємно», – поділилася мама Анна Перко.

«Дуже класне свято нам зробили, – радіє дванадцятирічний Максим Мороз. – Усі співають, граються, веселяться. А ще ми писали листи Богові про свої мрії. Я теж писав, але не скажу, про що, бо це секрет».

«Я вперше на такому святі в ролі волонтера, – розповіла Олександра Музика. – Спонукали до цього віра в Бога й  бажання творити добро для тих, хто найбільше цього потребує. Маємо нести світло людям, і не лише напередодні свят, а в щоденному житті. Головна мета таких заходів – виявити любов до людей, особливо, якщо вони обмежені у фізичних можливостях. Дуже радісно сьогодні бачити усміхнені обличчя цих діток і їхніх батьків».

Одне слово, святкування Різдва у «Фіміамі» вдалося на славу: діти та їхні батьки виходили в піднесеному настрої. А найбільш нетерпеливі на ходу розпаковували гостинці, пригощали мам і тат, дякували та з дитячою безпосередністю розпитували, коли ж приходити на наступне свято.

tilkyrazom

Залиште коментар