Як зробити життя громади кращим, знають у Шельвові

Культурний розвиток підростаючого покоління

Громадська організація «Шельвівська» успішно реалізувала два соціально-економічні проекти. А все тому, що жителі села Шельвів Локачинського району знають як зробити життя своєї громади кращим. Місцевим активістам вдалося замінити вікна та двері у дитсадку на енергозберігальні, встановити конденсаційні газові котли та хімводочистки у школі.

«Забезпечимо культурний розвиток підростаючого покоління» – проект, який шельвівці втілювали у життя спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Нещодавно, на умовах співфінансування, у місцевий будинок культури придбали проектор.

«Громада дуже активна, – стверджує куратор проекту, представник Локачинської районної організації політичної партії «УКРОП» Оксана Дмитрук. – Цим людям вдалося розв’язати вже не одну проблему. Тішить те, що звернули увагу й на заклади культури. Адже вони останні роки фінансувалися за залишковим принципом. Саме тому в наших сільських клубах такі плачевні ситуації. Цей проектор буде корисним не лише для молоді, а й для всіх жителів села».

Шельвівський будинок культури збудовано у 1976 році. Нині тут функціонує п’ять гуртків: жіночий та дитячий вокальні, художнього слова, драматичний та вокально-інструментальний. Шельвівська громада не боїться труднощів, місцеві жителі готові підготувати та реалізувати будь-який проект, якщо він принесе користь громаді.

«За останні кілька років нам вдалося відремонтувати та замінити дах, вікна, придбати десять сценічний костюмів для жіночої вокальної групи. У клубі постійно демонструються фільми, а для цього ми використовували позичений проектор. Завдяки спільним зусиллям Фонду та громаді тепер матимемо свій», – каже ініціатор проекту, директор будинку культури Віталій Павлось.

Все найкраще дітям

У рамках ще одного проекту Фонду та місцевої громади вдалося придбати іграшки, постільну білизну, електричну плиту для дитячого садочка. Нині у дошкільному навчальному закладі виховується 23 дитини.

Голова громадської організації «Шельвівська», завідувач місцевого дитячого садка Ольга Гучук каже:  діяльність Фонду – це не лише благодійність, а й продуктивна співпраця з громадами.

Шельвівська громада має чималий досвід у проектній діяльності. За останні кілька років працівники садочка самостійно відремонтували підлогу, а завдяки різним проектам замінили вікна, придбали мийку, пральну машину, пилосос та холодильник.

Генератор ідеї  – місцевий житель Віктор Творовський. Чоловік каже, що йому небайдужа доля свого села. Тому він робитиме усе, аби шельвівці жили краще, бо вони на це заслуговують.

«Мені дуже приємно робити щось корисне для людей, – каже Віктор Творовський. –  Односельчани не були пасивними і підтримали мене. Разом нам вдалося втілити цей проект у життя. Діти радіють, і це найголовніше».

Представник Локачинської районної організації політичної партії «УКРОП» Василь Демидюк відмітив: такі проекти відкривають нові можливості для села та об’єднують людей. Адже від інвестиції, які спрямовує громада і Фонд, залежить майбутнє наших дітей.

«Здорові діти – майбутнє країни»

Не оминула увагою ініціативна громада  й місцеву школу. Для повноцінних занять спортом школярам бракувало спортивного інвентарю. Спільно з Фондом жителі реалізували проект «Здорові діти – майбутнє країни».

Заступник директора по господарській частині Сергій Подаш написав проект, вартістю 13470 грн, і виграв його. Спільними зусиллями було придбано три гімнастичні мати, чотири баскетбольні, три волейбольні, два футбольні м’ячі та тенісний стіл.

Вручаючи довгоочікувані подарунки, представник Волинської обласної регіональної парторганізації «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Сергій Костриченко наголосив:

«Розвиток спорту серед дітей та молоді – пріоритетний напрямок роботи Фонду та його засновника Ігоря Палиці. Адже спорт неабияк впливає на розвиток та здоров’я дитини. Це інвестиція у здоров’я нації, у майбутніх чемпіонів. А участь у проектах згуртувала громаду. Люди повірили в себе, у власні сили та можливості».

oksy

Залиште коментар