«Якщо люди ініціативні – ми йдемо їм назустріч»

Щороку з настанням весни у селі Великий Омеляник Луцького району виникала серйозна проблема. Через танення снігу будинки на вулиці Володимирській та прилеглих до неї вулицях постійно підтоплювало. Тала вода потрапляла в пожежний колодязь, підвали людських осель та навіть у питну воду.

20 років тому Степан Диль був одним з перших, хто розпочав будівництво на новоствореному житловому масиві. Зараз тут повним ходом вирує життя. Люди за свої кошти зробили дорогу, провели електрику, газ. Власними силами побудували й водопровід. Проте досі ці роботи на баланс так ніхто й не прийняв. Тому місцеві жителі змушені самі підтримувати все у належному стані. Та останнім часом проблема з водовідведенням постала дуже гостро. З плином часу ґрунт осів, потрібно було піднімати та підмуровувати колодязі. На такі роботи людських ресурсів забракло. 

Жителі нашого масиву вирішили відремонтувати водоканал для того, щоб покращити якість води. Тому що в колодязі потрапляли нечистоти. Люди здали кошти. Та цих грошей нам було мало, щоб провести ремонтні роботи. Тому ми звернулися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Нам пішли назустріч, – розповідає Степан Диль. – З допомогою Фонду ми підняли рівень колодязів, обмурували їх, поштукатурили, замінили каналізаційні люки, встановили гідрант біля пожежного колодязя, проклали дренажні воронки понад узбіччям.

Заборольський сільський голова Валерій Боярський каже, що  проблема великоомелянівської громади – питання болюче та першочергове. Знає голова й те, як її розв’язати. Коли процедуру об’єднання Заборольської ОТГ буде завершено, при територіальній громаді планують створити комунальну службу, яка буде займатися обслуговуванням водопроводів, збором сміття та іншими господарськими питаннями.

Керівник представництва Фонду в Луцькому районі Наталія Рубльова каже, що такі проекти не лише покращують якість життя громади, а й покращують безпеку всього масиву. Адже, якби не встановили гідранти, то у випадку пожежі рятувальники не мали б де взяти води.

У нас всі проекти нетипові. Ми кожну проблему розглядаємо індивідуально. Якщо люди ініціативні та готові вкласти свої кошти, ми йдемо їм назустріч та допомагаємо, – резюмує Наталія Рубльова.

tilkyrazom

Залиште коментар