Якщо люди прагнуть змін – неможливого нема

Село Скобелка за чисельністю населення – найбільше в Горохівському районі. Тут гарно розвинена інфраструктура, сучасний Будинок культури, нова школа. А все завдяки згуртованості та небайдужості громади, яка не чекає, поки хтось прийде і зробить, а своїми силами, наполегливістю та завзятістю намагається покращити життя у селі.

– Я завжди кажу: одному дуже важко щось робити. Коли ми працюємо разом, маємо й відповідний результат, – констатує сільський голова Михайло Цуцман. – Торік ми спільно з обласною радою реалізовували проект із перекриття та ремонту будинку культури. Цього року наша громада взяла участь у проекті Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» і успішно його втілила.

ЗОШ І-ІІ ступенів села Скобелка було здано в експлуатацію 11 років тому. У сучасній двоповерховій будівлі з просторими коридорами, відремонтованими класами на повну вирує життя. Освіту тут здобувають майже 200 учнів. Вони гідно представляють школу на олімпіадах, конкурсах, змаганнях. 

Директор закладу Анна Мельничук зазначає, що реформи в системі освіти вимагають нового підходу до навчання школярів. Тож до реалізації Стратегії освіти навчальний заклад почав готуватися заздалегідь.

– Згідно з концепцією «Нової української школи», усі початкові класи мають бути забезпечені комп’ютерною технікою. Завдяки участі у проекті Фонду ми придбали чотири ноутбуки та телевізори, які вже використовують на уроках, – зазначила Анна Мельничук. Загальна вартість проекту – близько 80 тис. грн. Сума чимала, тож до його реалізації долучилися всі небайдужі – батьки, педагоги, місцеві підприємці,сільська рада.

– Ми проводили збори в сільській раді, спілкувалися напряму з людьми, пояснювали необхідність реалізації такого проекту. Дуже раді, що нам усе вдалося, і дякуємо всім, хто долучився. Це дуже важливе надбання для нашої школи, – каже заступник директора Наталія Климюк.

Згуртованість жителів Скобелки відмітив і представник Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Олександр Мельничук, який привітав присутніх із реалізацією проекту:

– Ваша громада є прикладом того, як потрібно досягати мети. Це не просто нова комп’ютерна техніка, нові можливості для навчання. Це насамперед зміцнення віри діток у те, що ми спільно можемо змінювати життя нашої країни.

Куратор проекту, представник районної парторганізації УКРОПу Людмила Марадевич зазначила, що діяльність Фонду – це не лише благодійність, а й продуктивна співпраця між ініціативними громадами. Результат цієї співпраці у Горохівському районі – 28 реалізованих проектів.

– Мета проектів – об’єднати людей навколо спільної ідеї. Мені приємно, що ваша громада об’єдналася навколо найдорожчого – наших дітей. Цей проект – вартісний. Але якщо всі прагнуть позитивних змін, то неможливого нема, – додала Людмила Марадевич.

oksy

Залиште коментар