«З Україною в серці» творимо наше майбутнє

В Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці – дружня та творча атмосфера.  У рамках другого етапу конкурсу «З Україною в серці» талановиті діти з Камінь-Каширського, Ківерцівського, Маневицького, Любешівського районів та студенти луцьких навчальних закладів взяли участь у творчих заняттях під керівництвом  майстрів народної творчості Волинського осередку національної спілки майстрів України.

Творчий конкурс «З Україною в серці» відбувається за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», народного депутата України Ірини Констанкевич та Союзу українок США.

– Ми маємо виховувати молоде покоління в дусі найкращих українських традицій. Наші діти мають не покидати Україну, а залишатися тут і разом робити нашу Батьківщину кращою, такою, про яку ми всі мріємо, – переконана Ірина Констанкевич.

Конкурс проходить в три етапи. Загалом участь у ньому взяло більш як 300 діток. У другий етап компетентне журі відібрало понад сто робіт із різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, які зараз експонують в Арт-галереї. Також у другому етапі учасники конкурсу мають підтвердити свою майстерність. Упродовж чотирьох днів в Арт-галереї під керівництвом майстрів діти вправлялися у ремеслі. Їхні роботи оцінять та визначать переможців. По завершенню конкурсу найкращі твори експонуватимуть на виставках у Києві та США.

Мама дванадцятирічної Оленки Наталія Конопацька з Маневичів зізнається, що перемога доньки в першому етапі конкурсу стала несподіванкою. Адже дівчинка не так давно захопилася виготовленням народної текстильної ляльки. Проте вона сповна віддається справі та вже створює цілі сімейні композиції.

– Я раніше навіть не уявляла, яка це клопітка й затратна робота, скільки вона потребує часу і старання. Дуже приємно, що в нас на Волині є такі талановиті діти. Цей конкурс – чудова можливість для діток розвиватися, удосконалювати вміння, – ділиться враженнями пані Наталія.

Доки дівчатка вправляються у виготовленні текстильної ляльки, хлопці старанно демонструють навички різьби по дереву. Заняття відбувається під керівництвом члена НСМНМУ Софії  Пасюк.

– Тут є хлопці з районів і студенти Луцького ВПУ будівництва та архітектури. Їхнє завдання – декорувати дерев’яну іграшку якимсь видом різьби, – розповідає мисткиня. – На сьогодні різьба по дереву – рідкість. Це дуже трудомістка справа, яка потребує чимало зусиль та коштів на матеріали. Дуже приємно, що є люди, які й далі це роблять. Хлопці подали на конкурс розкішні роботи.

Голова журі Галина Вахрамєєва зазначила: багато учасників не лише підтвердили свою майстерність, а й створили кращі роботи, ніж ті, що їх подали на конкурс.

– Конкурс зібрав особливих дітей, які люблять творчість та мають неабиякий потенціал. Діти радо пізнають щось нове, знайомляться одне з одним. Вони чемні, старанні, зосереджені на роботі, з ними працювати – саме задоволення, – зазначила Галина Вахрамєєва. – Хочеться, щоб вони  не кидали цієї справи, не забували своє ремесло, розвивалися.

Задоволені  участю в конкурсі й самі учасники. Для них – це справжня пригода, нагода пізнати щось нове та потоваришувати з однодумцями.

tilkyrazom

Залиште коментар