За 5 місяців ОСББ зробили стільки, що ЖЕКові не вдалося за 40 років

Мешканці луцької дев’ятиповерхівки, що на вулиці Конякіна, 10а, лише навесні цього року створили ОСББ. Не приховують: до таких змін ставилися з пересторогою. Однак згодом переконалися, що вчинили правильно. Адже за 5 місяців громаді вдалося зробити капітальний ремонт водопроводу холодної та гарячої води, каналізації та системи опалення в будинку. Іншими словами, ОСББ виконав той обсяг роботи, який ЖЕК не зміг за 40 років існування багатоповерхівки. Такі темпи стали можливі завдяки підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Металева труба, яка подавала гарячу воду, просто розлізлася, не витримавши тиску. Ми замінили близько 50 метрів. Зробили це оперативно, за кілька днів. Після капремонту інженерних мереж нас запевнили: ці труби служитимуть ще нашим онукам», – каже голова ОСББ Оксана Денисюк.dsc_0074

За словами Оксани Денисюк, їхнє ОСББ створене у березні 2016 року. Вже у травні вони прийняли участь у міській програмі «Сприяння діяльності ОСББ  на території міста Луцька на 2015-2019 роки». Перемогли у проекті модернізації інженерних мереж, загальний кошторис якого становив 149, 5 тисяч гривень. 70% суми ОСББ залучило з міського бюджету. Мешканцям треба було дофінансувати решту 30%, а саме 44, 9 тисяч гривень. Однак ця сума була для мешканців непосильною. Тому вони звернулися до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», де ухвалили рішення дофінансувати частку ОСББ у сумі 15 тисяч гривень. 

«Ми повністю поміняли трубу, яка подає холодну воду. Частково замінили каналізаційні труби, поставили лічильник на опалення. На кожен стояк труб опалення поставили кран. Якщо виникне якась аварійна ситуація, будемо перекривати лише стояк. Решта квартир цього не помітить. З листопада будемо платити за опалення згідно показників лічильника. Тепер самі регулюємо подачу тепла у всі 180 квартир», – каже Оксана Денисюк.dsc_0077

Також за ініціативи голови ОСББ та активних мешканців у підвалі будинку навели порядок. Винесли сміття, зробили освітлення, на дверях встановили замок. Тепер мешканці хочуть користуватися підвалами. На цьому зупинятися не збираються. У найближчих планах – оновити фасади під’їздів: зробити гарні сходи, облицювати зовнішні стіни клінкером. У перспективі – поміняти вікна на сходових клітках.  

Надіємося, що нам вдасться причепурити фасад. Бо в будинку нарешті з’явився господар і результати його роботи очевидні. Ми підтримуємо всі починання голови ОСББ. Поки ми самі не почнемо покращувати наші будинки, ніхто цим не займеться. Адже тут жити нам і нашим дітям, – зазначає Руслана Мельник, мешканка будинку.

Погоджується із сусідкою і Аня Сачева:

«Коли створювали ОСББ, ми були «за». На той час у місті були такі приклади, відгуки лише позитивні. Тому хотіли створити і собі. Така форма управління житлом є більш вигідною для молоді, вона прогресивніша, прагне кращого життя, тому хоче змін».

Навіть за ці п’ять місяців жильці усвідомили найбільші переваги ОСББ  – контроль власних грошей, розумне та спільне господарювання, отже,  можливість самостійно вирішувати нагальні проблеми і менше сплачувати за комунальні послуги.

Отож, шановні лучани,  вибір за Вами – залишити все, як є, або пройти шлях від колективної безгосподарності та безвідповідальності до об’єднаної громади та господаря у будинку.

Довідково: усю необхідну інформацію щодо процедури створення та функціонування ОСББ, особливостей здійснення права власності у багатоквартирному будинку, діючих місцевих та державних програм підтримки і пільгового кредитування  ОСББ – можна отримати в Офісах розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» або за тел. 78-22-07

oksy

Залиште коментар