Запорука успіху – в активності громади

Село Бузаки розташоване неподалік міста Каменя-Каширського. Воно розбудовується і розвивається, адже багато молоді залишається та створює тут сім’ї.

Бузаки – географічний центр майбутньої територіальної громади. І це виправдано, бо живуть у селі активні люди. А ще тут є ініціативний сільський голова, який усіма можливими способами старається покращити благоустрій та інфраструктуру населеного пункту. Попри те, що представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Камені-Каширському працює лише чотири місяці, бузаківська громада з його допомогою уже реалізувала два проекти та передала у роботу третій.

dsc_0159

Довгий час найбільшою проблемою села була розбита дорога на центральній вулиці. Будівництво асфальтованої дороги тут проходило у 1991 році. З того часу її лише раз ремонтували. Разом із ініціативною групою сільський голова Микола Панасюк звернувся у представництво Фонду з проектом на проведення ремонтних робіт центральної вулиці села. Незадовго після цього спільними зусиллями проект втілили.

«Ця дорога більше нагадувала танкодром із величезними ямами. З одного боку було добре: транспорт їхав повільніше, діти могли безпечно йти до школи. З іншого – в умовах недостатньої видимості їздити велосипедами було небезпечно. Люди падали, травмувалися, – розповідає заступник директора бузаківської школи Федір Чоп.Якщо порівнювати дорогу до ремонту та після, то тепер – це ідеальна дорога».

dsc_0114

Микола Панасюк розповідає, що у дощову погоду тут стояли калюжі, які неможливо було оминути. Особливо складно було добиратися додому вечірньої пори тим, хто працює у Камені-Каширському. Адже вуличного освітлення немає, та й ходити по ямах людям було незручно.

«Оскільки покриття дороги асфальтоване, це дороговартісний ремонт. Але у зв’язку з тим, що громада своїми силами організувала проведення робіт і залучила техніку, Фонд пішов на зустріч та профінансував купівлю асфальту. Загалом вдалося полагодити близько двох кілометрів дороги», – каже керівник камінь-каширського представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Сергій Лях.

dsc_0162

Окрім цього, Фонд допоміг бузаківській школі придбати комп’ютерну техніку: ноут­бук і принтер, які покращать навчальний процес школярів.

Бузаківська ініціативна група подала у Фонд ще один проект – щодо облаштування території будинку культури. Тут планують поставити лавочки, зробити доріжку з бруківки та забезпечити безкоштовний доступ до мережі Wi-Fi. Найбільше такій ініціативі радіє молодь, оскільки у селі відсутнє інтернет-покриття.

dsc_0139

Приклад бузаківського сільського голови ще раз доводить, що ініціатива громади – перший крок до розвитку села.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

dsc_0125

oksy

Залиште коментар