Інвестиція у понад сотню мільйонів гривень

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» в обласному центрі Волині працює з 2011 року. За вісім років роботи реалізовано тисячі проектів на понад сотню мільйонів гривень. Втілюючи численні ідеї у життя, Фонд зосереджує увагу на розвитку спорту, підтримці української армії та військовослужбовців, допомагає людям важкої долі. Важливе місце в роботі Фонду має популяризація культури волинського краю, а також допомога навчальним закладам та підтримка обдарованої молоді.

Культура і духовність – серце українського народу

Програма Фонду «Культура і духовність» – це середовище для творчості, розвитку й утвердження надбань українського народу. Традиційно з року в рік Фонд підтримує проведення фестивалів та культурно-мистецьких заходів. «Стравінський і Україна», «Поліське літо з фольклором», «Ніч у Луцькому замку», «Шопенівська весна» безперечно стали візитівками нашого краю.

Багато цікавих творчих особистостей об’єднав проект Фонду «Арт-галерея». Зокрема у виставковому центрі Арт-галереї до уваги поціновувачів мистецтва було представлено унікальну колекцію кованих робіт Віктора Семенюка, картини школи Василя Парахіна, Оксани Ядчук-Мачинської, Володимира та Ярослава Жупанюків, Юлії Гетьман, Наталки Градиської тощо. Також проводили освітні семінари, соціальні конференції, мистецькі майстер-класи тощо.

     

Родзинкою «Арт-галереї» стали театральні імпрези юних акторів у рамках проекту Lutsk Junior Theatre, що його реалізовує Фонд спільно з режисеркою Наталією Журавльовою. Своїми талантами та наполег¬ливістю дивували глядача і учасники проекту «Золотий вік». У його рамках сивочолі студенти Центру освіти «Університет третього віку» та Волинського Акме-Університету опановували театральне та хорове мистецтво, вправлялися у ліпленні з глини й просто насолоджувалися життям.

Фонд не залишається осторонь і національно-патріотичного виховання. Перші вишиванки та фотоальбоми «Наше малятко» отримали 14 тисяч новонароджених лучан.

Справжнім святом стали безплатні перегляди вистав у Волинському обласному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, що їх час до часу організовує Фонд. Тисячі глядачів мали змогу насолодитися класикою національної і світової драматургії. Фонд купував музичні інструменти та сценічні костюми для музичних шкіл Луцька, оновлював книжковий фонд та оснащував технікою бібліотеки, підтримував мистецькі заходи музеїв.

А задля відзначення найактивніших лучан, які щоденною працею роблять значний внесок у розвиток міста, Фонд влаштував свято мікрорайону. «День кварталу» – це проект, який об’єднав родину, друзів, сусідів. День свого мікрорайону відзначили мешканці 40-го, Вересневого, 33-го, ЛПЗ, Привокзального, Кічкарівки, Дубнівської. Для гостей свята організовували цікаві майстер-класи, спортивні змагання, виступи аматорських колективів та відомих музикантів, розіграші цінних подарунків, частування смачним кулешем від волинських козаків.

Сучасна освіта – запорука майбутнього

Аби покращити якість навчання, Фонд оновлював матеріально-технічну базу освітніх закладів, облаштовував науково-дослідні лабораторії, майстерні для практичної роботи. Оснащено сім таких лабораторій. Придбано обладнання для лабораторії стандартизації та контролю якості харчових продуктів для Волинського технікуму Національного університету харчових технологій, технологічне обладнання для лабораторії приготування їжі коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Також за підтримки Фонду обладнано криміналістичну та біотехнологічну лабораторії у СНУ ім. Лесі Українки.

Особливу увагу Фонд приділяє закладам, де готують спеціалістів робітничих професій. Зокрема виробничу базу з підготовки столярів Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури було забезпечено деревообробними верстатами, а база електрозварювальників поповнилася інвертором, напівавтоматом та плазморізом. До речі, не забарився й результат – незадовго після презентації обладнання учень закладу Іван Войтович виборов перше місце в міжнародному конкурсі молодих зварників.

Фонд не лишається осторонь проблем особливих дітей. Для повноцінного розвитку вихованців Луцького навчально-реабілітаційного центру облаштовано сенсорну кімнату. Вона оснащена стимуляторами зору, слуху, нюху, тактильних рецепторів. Перебування в ній сприяє нормалізації сну, покращенню емоційного стану, зниженню рівня неспокою. Задля покращення умов перебування дітей фінансували ремонтні роботи, облаштування пандуса та перил.

П’ятий рік Фонд надає можливість проходити арт-терапію діткам з особливими потребами, яку проводить ГО «Центр реабілітації інвалідів дитинства, сиріт «Зірка надії». Центр організовує заняття з лікувальної арт-терапії, на яких діти з особливими потребами навчаються ліплення з глини.

«Цей проект дав можливість розкрити таланти багатьом особливим дітям з різними діагнозами. Дякую Фонду за підтримку, адже зав¬дяки цьому ми можемо проводити заняття для дітей і з Луцька, і з області», – зазначає керівник ГО «Зірка надії» Олександр Жаловага. 

Додаткові можливості для розвитку освіти Луцька створив проект «Фонд розвитку навчального закладу». Завдяки спільним зусиллям небайдужих батьків та команди Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Луцьку, єдиному з обласних центрів України, запрацювало 36 фондів розвитку навчальних закладів. А це реальні можливості для залучення коштів спонсорів, місцевих та міжнародних програм для покращення навчального процесу.

За вісім років роботи підтримку Фонду отримали всі школи та дитсадки Луцька. Крім оснащення сучасним обладнанням і ремонту приміщень, Фонд встановив спортивно-тренажерне обладнання у 23 школах міста та побудував 21 міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Це змінило якість проведення уроків фізкультури та надало можливість проводити змагання між учнями шкіл. І це неабиякий поступ у розвитку спортивної інфраструктури міста. Адже Луцьк – єдиний обласний центр України, що має таку кількість футбольних полів.

Обдарована молодь – фундамент успішної країни

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» сприяє розвитку молодих талановитих волинян та стимулює їх до нових досягнень. Саме з цією метою п’ять років поспіль надавали іменні стипендії Фонду. За цей час стипендіатами стали близько 1500 школярів та студентів луцьких університетів, училищ і технікумів.

Фонд допомагає талановитій молоді самовдосконалюватися, розвивати наукові та творчі здібності. Завдяки Фонду юні лучани беруть участь у всеукраїнській олімпіаді з математики і підтверджують щороку свій високий рівень знань, піднімаючись на треті та другі сходинки, отримують гідну оцінку на міжнародних музичних конкурсах.

Заохочує Фонд до тренувань і юних спортсменів. Зокрема у 2014-2017 роках перспективні вихованці ДЮСШ отримували щомісячні стипендії. А в 2018 році переможці змагань з олімпійських видів спорту отримали грошові нагороди. Це дієве заохочення працювати над собою, аби досягти олімпійських вершин.

 Ігор Палиця турбується і про відпочинок талановитих дітей. За свої здібності, знання, активну життєву позицію вони мають нагоду відпочити в Буковелі. Дивовижні Карпати, мальовничі краєвиди, чисте повітря та надсучасний Міжнародний дитячий центр «Артек-Буковель» надовго залишаться яскравими враженнями для понад семи тисяч юних лучан – обдарованих школярів, особливих дітей та дітей воїнів АТО.

Відпочинок у горах, який організовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», стипендії, грошові винагороди – хороший стимул для школярів працювати над собою, розвиватися та здобувати нові перемоги.

tilkyrazom

Залиште коментар