Відлуння Луцького чемпіонату

…І навіть погоду в Луцьку замовили, хоч спекотну, але без дощу. Ці слова часто можна було почути від спортсменів на фініші, коли вони роздавали флеш-інтерв’ю журналістам. Сприятлива погода була, напевне, найменшою приємністю, яку організатори мали на меті забезпечити учасникам та глядачам найбільшої спортивної події в історії Луцька – Чемпіонату України з легкої атлетики. Федерації легкої атлетики України та Волині, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», волонтери, працівники стадіону, всі комунальні служби міста працювали не лише ці чотири дні, а, правду кажучи, ще задовго до чемпіонату, аби забезпечити комфортні умови для атлетів і суддів. І недарма: в Луцьку визначали володарів не тільки медалей чемпіонату, але й путівок на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро та чемпіонат Європи в Амстердамі.

Герої та героїні

У Луцьку впродовж чотирьох днів Чемпіонату України сімом атлетам вдалося уперше виконати олімпійські нормативи, а чотирнадцятьом – на Чемпіонат Європи-2016. Також чимало спортсменів, які вже мали в своєму активі нормативи, покращили результати. Отож, наразі для участі в Чемпіонаті Європи-2016 з легкої атлетики Україна має 99 індивідуальних ліцензій, в Олімпійських іграх-2016 – 64. Це – не враховуючи естафетних команд. У Ріо проходять наші жіночі естафетні команди 4х100 м та 4х400 м, в Амстердам – окрім них, ще й чоловічі 4х100 м та 4х400 м.

Дворазовими чемпіонками в Луцьку стали дві Наталі – Погребняк та Прищепа. Перша тріумфувала із прекрасними результатами (навіть попри сильний зустрічний вітер!) на 100 і 200 метрах. Друга в чудовому стилі виграла 800 і 1500 метрів.

Наталя Погребняк

На фото: Наталя Погребняк

На фото: Наталя Прищепа

На фото: Наталя Прищепа

На увесь світ прогримів результат броварчанки Аліни Шух у багатоборстві. 6099 очок у семи видах програми – це найкращий результат сезону в світі! З ним 17-річна красуня могла б їхати до Амстердама. Віримо, що в Аліни ще все попереду, в тому числі й тріумфи на Олімпійських іграх.

На фото: Аліна Шух

На фото: Аліна Шух

Особливо тепло зустрічали на «Авангарді» кримчанина Максата Кандимова, який для того, щоб стати чемпіоном України у бігу на 110 метрів із бар’єрами серед молоді, подолав за 36 годин кілька блокпостів і кордонів, дістаючись із окупованих Саків до Луцька.

На фото: Максат Кандимов

На фото: Максат Кандимов

Просто по-доброму божевільні результати показали учасниці чемпіонату у стрибках в довжину та висоту. Стрибок хмельничанки Марини Бех на 6,93 м – один із найкращих у світі в цьому сезоні. Як і стрибок у висоту на 1,97 м від миколаївки Оксани Окунєвої. Конкуренцію у секторі їй склала киянка Юлія Левченко, чиї 1,95 м, показані в Луцьку, стали новим рекордом України серед молоді.

Варто відзначити й потрап­ляння на Олімпіаду після стрибка в Луцьку на 6,70 м Оксани Зубковської. Раніше вона двічі вигравала Паралімпійські ігри, а тепер виступить на Літніх Олімпійських іграх у Ріо.

Дворазовими призерами чемпіонату в Луцьку стали спринтери Ігор Бодров та Віктор Корж. Перший до золота на 100 метрах додав срібло на 200-метрівці, а другий до срібла на сотні – бронзу на 200 мет­рах. А виграв 200 метрів Сергій Смелик із чудовим часом 20.40 с.

Під грифом «Уперше»

Багато чого на легкоатлетичних змаганнях №1 в Україні було в Луцьку із печаткою ВПЕРШЕ. Передусім організатори намагалися бути прогресивними в технічному плані. Показ змагань тривав на телеканалах «Спорт-1» та Xsport, у YouTube на каналах Федерації легкої атлетики України та Волині. Трансляцію забезпечили 13 телекамер, 2 ПТС, 11 операторів та працівників підприємства «Олімп Інтер Медіа».

На чемпіонат акредитувалося понад 50 (!) журналістів, операторів, фотографів і коментаторів з Луцька і всієї України.

Вечір 19 червня був особливим. Після завершення спортивної програми та церемоній нагородження стометрівкою «Авангарду» прокрокували судді. «Це вперше так тепло спортсмени й глядачі подякували суддям за їхню роботу, – відзначив генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медвідь. – Адже ці люди всі чотири дні працювали під палючим сонцем, їхня робота дуже важка, вона впливає на результати змагань і відбір на Олімпійські ігри».

Подякувати Луцьку за чемпіонат, уболівальникам – за підтримку, атлетам – за чудові виступи зголосилися й президент ФЛАВО Володимир Рудюк, старший тренер збірної України В’ячеслав Тиртишник, директор «Авангарду» Віктор Кульбачинський.

І найголовнішою нагородою чемпіонату було те, що глядачі та учасники змагань визнали: їм не хочеться йти з трибун арени, на якій чотири дні панувала приязнь, вирували емоції і ширилося тепло любові до спорту. Відтак віримо, що велика легка атлетика ще неод­мінно повернеться до Луцька.

[Best_Wordpress_Gallery id=”62″ gal_title=”чемпіонат ЛА”]

tilkyrazom

Залиште коментар