Особливі дітки Волині відпочили в Буковелі

Яскравими враженнями запам’ятаються вересневі сонячні дні особливим волинським діткам. Двісті дітей з обмеженими можливостями, їхні батьки й опікуни відпочивали у Міжнародному дитячому центрі «Артек-Буковель», що в мальовничих Карпатах. Заїзд відбувся у рамках проекту Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» «Відпочинок у Буковелі».

Заїзд охопив дітей із 14 громадських організацій та трьох районних відділів освіти. Зокрема,  в Буковель їздили діти з Луцького, Любомльського, Ківерцівського, Горохівського, Маневицького, Ковельського, Володимир-Волинського районів та Нововолинська.

Керівник громадської організації «Центр реабілітації інвалідів дитинства, сиріт «Зірка надії» Олександр Жаловага каже: особливість відпочинку в Буковелі – можливість батькам побути разом з дітьми, взяти участь у творчих заняттях, відвідати цікаві місця, відпочити на природі. Четвертий раз Олександр Жаловага проводить у Буковелі майстер-класи з ліплення із глини, аби дозвілля у юних волинян було ще цікавішим.

– Я завжди мріяла потрапити в Карпати. Тут дуже гарна природа, – каже дев’ятикласниця Луцького навчально-реабілітаційного центру Вікторія Харченко.

Вона дуже любить малювати. У Буковель дівчина привезла персональну виставку малюнків. Після поїздки робіт у Вікторії стане ще більше, адже відпочинок в Карпатах сповнений неймовірних вражень, що надихають.

Кожен заїзд особливих дітей у Буковель наповнений теплотою та щирістю. Батьки дякують за таку нагоду. Адже для них це вагома підтримка.

Дякуємо Ігорю Палиці за небайдужість до діток з особливими потребами. Мальовничий край, приємний персонал, смачна їжа, комфортний номер зробили наш відпочинок незабутнім. Найбільше доньці сподобалося підніматися витягом на гору, –розповідає тато Ольги Волох Влад, член ГО «Агапе Україна».

Христинка Семенюк з Ковеля поїхала в Буковель з бабусею Валентиною П’ятирук. Пані Валентина каже: таке спілкування дуже важливе для діток.

– Дякуємо за нові відчуття та емоції, майстер-класи. Це дуже мальовниче місце, красиві краєвиди, цікава інфраструктура, прекрасне обслуговування, надзвичайно чарівний колектив, який допомагав нам в усьому, – розповіла жінка.

Керівник проекту «Відпочинок у Буковелі» Вікторія Корецька зазначає: для більшості діток поїздка в Буковель стала відкриттям чогось нового. Діти мали можливість кататися канатною дорогою поміж гір, грати в боулінг, зануритись у світ творчості. Завдяки цьому проекту така особлива категорія дітей має змогу спілкуватися між собою, розвиватися і в той же час отримати нові позитивні емоції серед прекрасної природи нашої рідної землі.

Щоразу такі заїзди водночас важкі й дуже теплі. Особливі діти та їхні батьки у нашій країні часто лишаються сам на сам зі своїми проблемами. Щомісячної допомоги від держави вистачає лише на найнеобхідніше. Про відпочинок годі й думати. Більшість батьків не мають змоги поїхати у санаторії чи в курортні містечка, щоб оздоровити дитину. Натомість Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» у рамках програми «Здоров’я волинян» сьомий рік поспіль організовує такі поїздки для дітей з обмеженими можливостями. Крім цього, відпочити  в Карпатах мають змогу обдаровані школярі. За сім років роботи Фонду в Буковелі відпочили понад 9500 волинян . Уже в жовтні за сприяння Фонду тут набиратимуться сил ще півтисячі волинських талановитих школярів. 

Відпочинок – це не єдине, що пропонує Фонд дітям із обмеженими фізичними можливостями.  Упродовж семи років він реалізовує творчі, освітні, оздоровчі проекти, спрямовані на підтримку дітей з особливими потребами. Зокрема, в 2016 році Фонд  облаштував унікальний майданчик для дітей з обмеженими можливостями, які оздоровлюються у санаторії села Дачне. Серед звичних ігрових споруд – гойдалка і карусель для дітей, які пересуваються за допомогою візка. Він надійно фіксується на снаряді, і дитина безпечно може бавитися разом з ровесниками.

tilkyrazom

Залиште коментар