Сьогодні – добровольці, завтра – рятувальники. У Луцьку стартували навчання в рамках міжнародного проекту

У Луцьку 5 квітня стартували навчання для добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у сфері надання домедичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах. Триватимуть навчання на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. Участь у них візьмуть добровольці з 15 волинських територіальних громад.

Навчання відбуваються в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У проекті беруть участь 15 волинських територіальних громад. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Проект передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням.

Загальна вартість проєкту – €712 358,50. На Волинь завдяки цьому проекту буде залучено €210 тис.

Читати ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька, Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська, Вишнівська, Рівненська, Голобська, Дубівська, Колодяжненська, Заболоттівська, Шацька, Любешівська, Жидичинська, Луківська громади.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської  «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

Читати ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

Як наголосила т.в.о. директорки «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» Наталія Кролік, навчання покликані підготувати добровільні рятувальні підрозділи у тергромадах до надзвичайних ситуацій на дорогах, які трапляються за межами локалізації рятувальних служб.

«Нам приємно, що добровольці пожежно-рятувальних підрозділів 15 ОТГ зголосилися взяти участь у навчаннях, адже вони повинні бути готові до будь-яких надзвичайних ситуацій на своїх територіях, – зауважила вона. – Стартуємо ми з тижневого навчального курсу, розрахованого на 48 годин, для добровольців із Литовезької, Устилузької, Павлівської та Вишнівської громад і Жидичинського старостату».

Зі слів начальника навчального пункту Романа Семенюка, курс домедичної підготовки для тих, хто опиняється першим на місці надзвичайної події, містить і теорію, і практику та завершиться іспитом. По тому на навчання до Луцька приїдуть учасники проекту з інших територіальних громад. Загалом навчання пройдуть близько сотні добровольців, які отримають відповідні посвідчення.

Власне, саме Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення УДСНС в області й виграв тендер на проведення навчань, фахівці якого передаватимуть добровольцям професійні знання та вміння.

Важливо, що в рамках проекту 15 громадам буде придбано рятувальне обладнання: комбінований інструмент – ножиці-розширювачі з електричним приводом, медичні рятувальні сумки та жилети.

«А після навчального курсу ми проведемо спільні польові навчання з використанням рятувального обладнання для відпрацювання навиків реагування під час надзвичайних ситуацій транскордонного характеру», – зазначила Наталія Кролік.

На її думку, цей проект, окрім всього, стане хорошим поштовхом для подальшого розвитку добровільних рятувальних дружин і слугуватиме гарним прикладом для інших громад.

«Дійсно, безпека руху – це гостра проблема українсько-польського прикордоння. Причиною тому є і незадовільний стан доріг, і великий потік транспортних засобів, і їх несправність. Враховуючи те, що транскордонний рух розвивається дуже швидкими темпами, навіть незважаючи на пандемію коронавірусу, збільшуються ризики на дорогах, виникають різні небезпечні ситуації, – зазначає Наталія Кролік. – Це дуже важливий проект. Сподіваюся, що в подальшому він знайде продовження, тому що рух активізовується, збільшується як кількість туристичних груп, так і вантажів».

Привітати добровольців із початком навчань завітав і заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт.

«Дякую усім, хто взяв на себе додаткову місію, пов’язану з роботою в рятувальних загонах. І те, що ви долучилися до цих добровільних загонів – це велика справа. Ви – люди дії. Головне ваше завдання – допомогти іншому, тому, хто опиниться в складній ситуації, – зауважив посадовець. –  Мені дуже приємно, що позитивний досвід добровільних рятувальних загонів, які є у всьому світі, впроваджується і у нас завдяки цьому потужному міжнародному проекту».

tilkyrazom

Залиште коментар