Tetrischallenge: екстрені служби Волині приєдналися до флешмобу. ФОТО

У соціальних мережах шириться новий флешмоб – Tetrischallenge. Усі служби екстреного реагування розкладають речі зі службового транспорту (форму, інвентар), аби продемонструвати, що потрібно їм для повсякденної роботи. Усе це вони викладають в прямокутники на асфальті під виглядом ігрових наборів Lego.

Флешмоб запустили поліцейські Женеви (Швейцарія). До флешмобу, який поширюється по всьому світу, вже встигли долучитися і поліцейські, медики й рятувальники з Луцька та Шацька. А свій флешмоб вони організували 2 жовтня на території ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» смт Шацьк, де в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області» провели освітню кампанію «Безпечний пішохід».

До слова, у проекті беруть участь 32 польські ґміни та 15 волинських ОТГ. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

Розташування населених пунктів у безпосередній близькості до кордону зумовлює  інтенсивний  рух  транспорту, а отже, велику кількість  дорожньо-транспортних пригод. Часто поганий стан доріг та територіальна віддаленість структур, які надають невідкладну допомогу, зумовлюють значну кількість смертельних випадків. Тому головна мета згаданого міжнародного проекту – підвищення безпеки дорожнього руху в Люблінському воєводстві та Волинській області через вдосконалення системи негайної допомоги постраждалим і підвищення обізнаності пішоходів у питаннях безпеки.

У рамках проекту у Волинській області заплановано: створення добровільних пожежно-рятувальних підрозділів (ДПРП) при ОТГ, які виїздитимуть на  місце ДТП, яка скоєна поблизу; проведення навчання з порятунку постраждалих у ДТП сертифікованими спеціалістами з Польщі та України; забезпечення підрозділів дорожньо-рятувальним обладнанням (пневматичними комплектами для підйому пошкоджених автомобілів, гідравлічними ножицями тощо) та медичними сумками для надання невідкладної допомоги при ДТП; проведення просвітницької кампанії для дітей щодо правил безпечної поведінки на дорогах та  надання першої допомоги постраждалим у ДТП.

Власне, ідея долучити екстрені служби Волині до флешмобу виникла у партнерів згаданого міжнародного проекту в процесі кампанії «Безпечний пішохід». Найперше, аби привернути увагу до того, наскільки важливими є якісна комплектація і сучасне обладнання для служб екстреного реагування. Адже від цього залежить швидкість і якість надання допомоги й порятунок життя.

Отож, щоб привернути увагу громадськості, співробітники швидкої допомоги, рятувальної служби та поліції розмістилися у горизонтальному положенні поруч зі своїми робочими речами, викладаючи на асфальті прямокутні фігури з гри «Тетріс». На фотографіях – транспорт, люди в професійному одязі зі своїм щоденним спорядженням та обладнанням.

Старший фельдшер навчально-тренувального відділу Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Камінська, яка теж взяла участь у флешмобі, розповідає, що завдяки Tetrischallenge медики хотіли закликати людей бути обачними, показати, що будь-хто може урятувати життя, якщо не буде байдужим та знатиме, як надати медичну допомогу.

«Коли побачите, що людині погано – не походьте повз, а допоможіть. Будьте уважні на дорогах, – каже медик. – Адже від цього залежать людські життя. На фото – автомобіль екстреної медичної допомоги з усім спеціальним обладнанням. Хочемо показати людям, що команди медиків цілодобово працюють і виїжджають на їхні виклики. Вони щодня поспішають на допомогу та рятують людські життя».

«Цим флешмобом хочемо привернути увагу громадськості до ДТП з потерпілими, – каже начальник відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель. – Дуже хочемо, аби люди дотримувалися правил дорожнього руху. Тут усі речі, які потрібні нам, коли ми виїжджаємо на місце ДТП. Сподіваюся, що люди будуть уважніші, а нещасних випадків стане менше. Адже людське життя – то найбільша цінність».

До слова, до флешмобу долучилися навіть школярі місцевої школи-гімназії, які того дня активно брали участь у кампанії «Безпечний пішохід».

tilkyrazom

Залиште коментар