У Луцьку відкрили новий спортзал клубу козацьких бойових мистецтв «Герць»

29 серпня у Луцьку на стадіоні ВНУ імені Лесі Українки «Спортивне ядро» відбулося урочисте відкриття нового спортзалу клубу козацьких бойових мистецтв «Герць», розташованого в будівлі профілакторію вишу.

У клубі вже давно мріяли про нове приміщення, адже зал, у якому тренувалися хлопці й дівчата, став замалим для всіх охочих долучитися до клубу. Тож відтепер діти до 10 років тренуватимуться в новому залі, пишуть Волинські Новини. До облаштування нового спортзалу долучився й Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»«Фонд посприяв у закупівлі спортивного килима для занять, – розповів керівник програми «Волинь спортивна» Фонду Дмитро Піддубний. – Із клубом «Герць» ми співпрацюємо з 2016 року, долучаємося до спортивних заходів, які вони проводять. Його учасники брали участь у проведенні «Днів кварталу». Дуже тішить те, що діти тренуються, гартуються, мають спортивний дух та ростуть справжніми патріотами. Ми сподіваємося, що така хороша співпраця, яка склалася у нас із клубом «Герць», триватиме й надалі».

«У нас була вільна площа, її виділили в офіційну оренду. Це юридичний бік. Щодо морального боку, то мені дуже близька історія спорту, фізичної культури, єдиноборств. Із цього питання я маю кілька книг, захищав дисертацію. Загалом, в українській культурі моральне виховання і спорт були дуже тісно пов’язані. Згадаймо давніх богатирів, запорізьких козаків. У них завжди фізична витривалість поєднувалася із моральною довершеністю, – розповів ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось. – Я дуже радий, що є такий спортивний клуб «Герць», максимально підтримуватиму його діяльність. І вже обіцяю, що у вересні ми відкриємо спортивну секцію з цього виду єдиноборств. Запросимо найкращих тренерів, аби діти спочатку тренувалися в спортивному клубі, а потім ставали студентами найкращого Волинського національного університету».«Ми відкриваємо новий зал, аби всі охочі мали змогу вправлятися у козацькому бойовому мистецтві. Маємо боротися за свою культуру, відроджувати її, – сказав у вітальному слові керівник та головний тренер клубу козацьких бойових мистецтв «Герць» Роман Ковальчук. – Запрошуємо всіх, хто хоче тренуватися, гартувати силу духу, стати професійним спортсменом чи просто здоровою людиною – не тільки тілом, а й розумом і духом».Керівник школи козацьких єдиноборств «Роксоланія» Петро Велінець із Рівного завітав на свято не з порожніми руками – в подарунок юні козаки отримали рукавиці для тренувань.«Дорогі діти, я бажаю, щоб своїм натхненням, своїм потужним духом, які отримуєте у спортивному клубі «Герць», ви ділилися з однокласниками, друзями, щоб ця ланцюгова реакція охопила всю Волинь та всю неньку Україну, – побажав він. – Ми здобували незалежність не один десяток років, але є залежними від багато чого. А ви маєте бути вільними від тих негативних чинників, які є в нашому житті. Бажаю вам успіху і процвітання».А від спортивного клубу «Герць» його друзі, помічники та партнери отримали подяки.

По тому настав головний момент: символічну червону стрічку перерізали головний тренер Роман Ковальчук та вихованець спортивного клубу Микола Петрук. Запальним танцем учасників дійства привітали вихованки школи танцю «Баланс».Після урочистих привітань від гостей заходу вихованці клубу «Герць» стали до молитви. По тому хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на сході України воїнів.«Богу – слава, учителю – честь, ворогам – герць!» – прогриміло гасло юних козаків. І далі розпочалася магія: вихованці клубу демонстрували свою вправність під час показового виступу. Вони вправлялися із шаблями, з булавою, у двобоях, ходили босоніж по склу. Часом здавалося, що ці хлопці та дівчата літають, не торкаючись землі. А коли один за одним вони почали лягати на скло та цвяхи, ще й у них на пресі розбивали молотом по кілька цеглин, у присутніх від захвату просто перехоплювало подих. Мало того, до одного з номерів залучили й Анатолія Цьося, змусивши випробувати міцність м’язів одного з вихованців клубу.«Я почав тренуватися в клубі «Герць», тому що це козацьке бойове мистецтво, а не якесь іноземне, – каже п’ятнадцятирічний Костя Чумаченко. – У кожного з нас є якісь здобутки – хтось на змаганнях виграє, хтось красиво виступає. А всі ми маємо неабиякі внутрішні духовні надбання. Це бойове мистецтво розвиває дух, силу волі, патріотизм, дає здоров’я».«Я тренуюся вже четвертий рік. Прийшла сюди тому, що хочу бути сильною та сміливою, – ділиться дев’ятирічна Аня Старомінська. – Раніше в школі мене часто ображали. А тепер я можу дати відсіч і постояти за себе. А ще я стала витривалішою та сильнішою».

«Мені дуже подобається тренуватися, адже завдяки цьому я стаю сильнішим та здоровішим. Люблю брати участь у змаганнях та показових виступах», – додає восьмирічний Микола Петрук.«Про клуб «Герць» ми дізналися із соцмереж. Прийшли з дітьми подивитися показові виступи, бо хочемо розвивати дітей у патріотичному дусі. Захід нам дуже сподобався, – розповіла лучанка Тетяна Комарук. – Плануємо нашого чотирирічного сина Устима записати до цього клубу».«У спортивному клубі діти працюватимуть за чотирма напрямками: оздоровчим, фольклорно-мистецьким, розумово-духовним та спортивно-бойовим, – розповів Роман Ковальчук. – Вони братимуть участь у змаганнях, різноманітних фестивалях, загальноміських заходах. Ми дуже активні й намагаємося розвивати нашу молодь не тільки в бойових аспектах, а всебічно, навчаємо бути самостійнішими. Читаємо для них такі лекції-настанови, вивчаємо з ними правила етикету. Зазвичай практикуємо це в таборуваннях».Із солодкими подарунками від кав’ярні «Старе місто» привітати «Герць» прийшли й підопічні ГО «Даун-Синдром», які також двічі на тиждень тренуються у цьому спортивному клубі. Зі слів тренерів, вони показують хороші результати, а наразі готуються до першого в Україні виступу з козацького бойового мистецтва.

Оксана ГОЛОВІЙ

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА

 

tilkyrazom

Залиште коментар