Луцькі студенти вийшли у фінал всеукраїнської олімпіади

Міжнародна студентська олімпіада з програмування під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ цього року відбувається у 42-ге. Серед 800 українських команд – дві з Волинського коледжу Національного університету харчових технологій. До Одеси на всеукраїнські змагання волинські студенти поїхали за підтримки Фонду Ігоря «Тільки разом».

Старший викладач Галина Шепелюк розповідає, що призовий фонд таких олімпіад складає близько 100 тисяч доларів і проводиться у великих столицях світу – в Пекіні, Токіо, цього року – в Америці.

  • Було цікаво побачити свій рівень. І наскільки ми можемо піднятися. І, звичайно, хотілося б поїхати за кордон, показати себе, Україну і своїх студентів. Ми беремо участь в олімпіадах протягом трьох років. Першими були невеличкі досягнення у Волинській області, цього року ми вийшли у фінал всеукраїнської олімпіади, – ділиться викладач.

Свій рівень студенти коледжу таки побачили, та й іншим показали. Додому хлопці привезли перше та друге місця. Шестеро волинських хлопців усього за два тижні після регіонального туру, у якому теж перемогли серед команд Західного регіону, підготувалися до наступної всеукраїнської перемоги. У Миколи Кікеця, Влада Рупи та Віталія Бобикайла – перше місце. Олександр Рогов, Дмитро Форманюк, Іван Мороз вибороли друге місце.

  • Три учасника в команді – не випадковість, – розповідають студенти, які здобули дипломи другого ступеня. – В нас в команді кожен займається своїм класом задач.

Тепер у хлопців – неабиякий стимул перемогти у всесвітньому турі, аби розподілити між собою призовий фонд – сто тисяч доларів. Поки ж мають у винагороду визнання. І своє, і закладу, у якому навчаються.

Директор коледжу Ігор Корчук зазначає, що результат з яким повернулися студенти з олімпіади, свідчить про рівень підготовки програмістів в навчальному закладі.

  • Це престиж і області, і нашого міста, адже програмісти в нас – найкращі, – каже Ігор Корчук.

Це не перша співпраця Фонду й Волинського коледжу Національного університету харчових технологій. У 2015 році Фонд  придбав нове обладнання у лабораторію «Стандартизації та контролю якості харчових продуктів», що діє при технікумі. Також студенти коледжу – стипендіати Фонду. Це їх стимулює до кращого навчання, зайнять науковою роботою. Результати з якими студенти повернулися з Одеси – цьому твердження.

Для студентів НУХТу відкрили лабораторію контролю якості харчових продуктів

oksy

Залиште коментар