Сільська школа – осередок культури

В селі Носачевичі Рожищенського району успішно втілили проект спільно з громадою та Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». На презентації результатів співпраці побував радник голови Волинської обласної ради, очільник фракції УКРОП в облраді Вячеслав Рубльов.
В носачевичівській школі навчається 61 дитина. Крім того, в частині приміщень розміщується місцевий дитячий садочок. За словами директорки освітнього закладу Лариси Корнійчук, школа почала функціонувати у 1987 році.
«Новітні технології це вимога часу, тому ми вирішили, що для школи необхідний не тільки ноутбук, проектор і екран, а й сучасне оформлення, – каже директорка. – У цьому проекті нас підтримала громада і батьки наших дітей. Нашу ідею ми реалізували за дуже короткий термін».
«В складний час для нашої держави ми намагаємося максимально виховувати патріотизм і почуття любові в наших дітях, тому нове обладнання активно використовуємо для цього. Ми дуже вдячні Фонду за можливість працювати над проектом, за те, що школа збагатилася матеріально. Нове комп’ютерне забезпечення ми використовуємо у навчанні, виховних та святкових заходах, в яких задіяні наші учні, – додає заступник директора з навчально-виховної роботи Інна Кулюк. – Не тільки у містах освітні заклади потребують допомоги, а й у селах. Бо школа на селі – це осередок культури і без неї село занепадає».
Ще однією проблемою для школи, яку вже довгий час колектив не може зробити – ремонт приміщень харчоблоку і спортзалу.
«Наш спортзал дуже величезний і високий. На жаль, власними силами цю проблему ми не можемо вирішити. В харчоблоці – вологі кутки, стіни «цвітуть», тому треба встановлювати якісну систему витяжки», – розповідає Лариса Корнійчук.
Та додає: в школі погане освітлення, старі дошки, потрібно замінювати меблі. Вячеслав Рубльов каже: проблеми в освітньому закладі потрібно вирішувати поступово.
«Фонд «Тільки разом» і Ігор Палиця завжди ставлять пріоритетом проблеми в сільських школах. Тому, сподіваюся, що на ремонт харчоблоку з обласного бюджету 2019 року виділять кошти, адже цим приміщенням користуються дві установи – і школа і дитячий садочок, – зазначив депутат. 

tilkyrazom

Залиште коментар