Безпеку школярів тепер гарантує система відеонагляду

«Діти стали спокійнішими і стежать за своєю поведінкою», – так учителі ЗОШ №11 міста Луцька оцінюють зміни, що відбулися після встановлення у школі камер відеоспостереження. Вісім із них уже працюють на всіх поверхах закладу, ще вісім чекають на встановлення під час літніх канікул. Школа ще два роки тому хотіла мати таке обладнання, але сума потрібна була чимала.

Учениця 10 класу  Іванна каже,  що відколи в школі з’явилися камери  відеонагляду, старшокласники замислилися над тим, як поводяться на перерві. Особливо це стосується ставлення до менших учнів.

Галина Кондратюк уже сім років працює у навчальному закладі вахтером. Відтепер у неї нова посада – представник  охорони, а відтак і нове робоче місце, яке ще кілька місяців тому було без вікон та дверей,  а пані Галина тулилася за маленьким столом. Завдяки діяльності фонду розвитку «Ерудит», який від жовтня діє у школі, у Галини Кондратюк  нові комфортні умови праці.

DSC_5322

Кожний день для техпрацівниці розпочинається із вмикання комп’ютера і стеження за камерами нагляду. Скільки камер – стільки віконечок із зображенням на моніторі. Пані Галина бачить усе: і хто смикає вазони, і хто штовхає менших.

Установити відеонагляд, реконструювати приміщення для техпрацівника вдалося завдяки діяльності фонду розвитку «Ерудит». Роботи із встановлення виконали безоплатно на благодійній основі працівники товариства з обмеженою відповідальністю «Алерт». А благодійник передав у користування вісім камер відеонагляду.

Голова фонду розвитку «Ерудит» ЗОШ №11 Наталія Гунько каже, що ідея встановити систему відеонагляду визріла вже давно, але для її реалізації потрібен був спонсор. Завдяки новій системі залучення благодійних внесків фонд розвитку домовився із підприємством, яке взяло на себе усі витрати, пов’язані зі встановленням відеокамер у шкільних коридорах.

На переконання координатора проекту «Фонд розвитку навчального закладу» Бориса Смаля, такі новації в шкільній системі впроваджувати потрібно уже давно, адже передусім це – безпека дітей. Втім бюджету освітньої сфери реалізація таких проектів не до снаги. Тому до справи долучилися батьки школярів. «Ми бачимо, як фонд розвитку навчального закладу успішно співпрацює  з меценатами, благодійниками. Батьки роз’яснили, для чого це, навели аргументи. Тепер діти  в безпечних умовах,  позитивні відгуки – і у вчителів, і у батьків, школа стала безпечнішою», – зазначив Борис Смаль.

DSC_5307

14 тисяч гривень залучили з фонду розвитку. Цими грошима оплатили монтажні роботи, купили кабель. Це батьківські кошти, які витратили на безпеку учнів під час навчального процесу.

Уже в червні під час літніх канікул школу обладнають рештою камер відеонагляду. Їх буде вмонтовано у стіни на вулиці, у їдальні та на коридорах, аби гарантувати безпеку учням. А батьки за нагоди можуть поцікавитися, що роблять їхні діти під час навчання.

DSC_5305DSC_5334

 

oksy

Залиште коментар