Бібліотека, що йде в ногу з часом

Бібліотека в селищі Рокині – не лише книгозбірня, а й своєрідний культурно-освітній центр. Упродовж шести років тут функціонує дитячий гурток ляльки і книги «Ромашка», на якому місцева дітвора інсценізує українські народні казки. Це дає їм змогу не лише активно проводити дозвілля, а й творчо розвиватися, тренувати пам’ять.

Частими відвідувачами книгозбірні є люди старшого віку. Для багатьох із них бібліотека – чи не єдина можливість зв’язатися із близькими, які працюють за кордоном. Люди приходять сюди, щоб  за допомогою Skype поспілкуватися з дітьми, онуками. Зустрічі поколінь, дні іменинників, урочистості до державних та релігійних свят – такі заходи уже стали традиційними для рокинівської бібліотеки.

Те, що сільська книгозбірня функціонує не тільки на папері, а живе повноцінним життям, насамперед заслуга бібліотекаря Ніни Самець. Жінка не опустила руки за відсутності фінансування, а почала шукати інші можливості.

У практиці рокинівського бібліотекаря – не один написаний проект. Саме Ніна Самець звернулася у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» із черговою ідеєю щодо осучаснення книгозбірні. Спільно й реалізували проект, у рамках якого бібліотечний фонд поповнився сучасною літературою, комп’ютером, новими меблями.

Цей проект був потрібен для того, щоб бібліотека розвивалася, відповідала сьогоденню. Всі люблять сучасну літературу, особливо діти, тому нові книги – просто необхідність, – зазначає господиня бібліотеки.

Комп’ютер також потрібен громаді для того ж таки спілкування з рідними чи пошуку потрібної інформації. Адже до цього тут був лише один ноутбук.

До проекту з осучаснення бібліотеки  долучилася Княгининівська сільська рада, придбавши книжкові полиці, столи для відвідувачів та кафедру для бібліотекаря.

Виконувач обов’язків старости селища Рокині і села Брище Леся Яцушик каже, що нові меблі були вимогою часу.

Полиці були дуже старі, аж похилені. Ніна (бібліотекар, – авт.) як могла їх підтримувала. Тому реалізація цього проекту була для нас необхідністю, інакше книжки могли опинитися на підлозі. Старими були столи і кафедра для бібліотекаря, – пригадує Леся Яцушик.

Представник луцької районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Наталія Рубльова зазначає, що рокинівська громада – найактивніша в районі. Адже тут уже реалізовано чотири проекти:

У жодній громаді немає такої кількості проектів, як у Рокинях. Вони одними з перших  у районі розпочали співпрацю з Фондом. Усі проекти були соціально значимі для громади: обладнання шкільного кабінету хімії, оснащення інвентарем спортивного залу в ДНЗ, обладнання ФАПу в селі Брище, яке до об’єднання ОТГ належало до Рокинівської сільської ради. І ось – презентація четвертого проекту. Це свідчить про те, що люди тут ініціативні. Вони хочуть щось зробити для селища і, відповідно, мають результат.

tilkyrazom

Залиште коментар