Новий ігровий майданчик для дітлахів Жабки

Гамірно і весело дітлахам Жабки: на день села вони отримали особливий подарунок від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» – яскравий і кольоровий, сучасний ігровий майданчик.  А з нагоди його відкриття грайливі аніматори розважали хлопчиків та дівчаток рухливими конкурсами, цікавими вікторинами, різнокольоровим бульбашковим шоу.

Трирічний Максимко, який живе у Дачному також на святі. Йому подобається спускатися з гірки та лазити по драбинках. А ще він у захваті від свята з яскравими і веселими Посіпаками. Тішиться кольоровому новому майданчику і восьмирічна Вікторія, яка каже, що в день села найбільший подарунок дістався таки дітям.

Привітати наймолодших жителів Жабки та їх батьків з такою приємною подією приїхали представники УКРОПу, депутати.  

Представник УКРОПу Олександр Мельничук під час свята побажав усім присутнім вірили в дива, бо вони трапляються тоді, коли в них віриш. А також відзначив, що приємно бачити, коли вся громада спільно з депутатами  долучилася до проекту, а Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»  допоміг в його реалізації .

Радіє за своїх  земляків і Людмила Гмитронь, яка є депутатом Прилуцької сільської ради, до якої входить Жабка.

  • В нас невеличке село, але воно збільшується за рахунок жителів, які зараз проживають і на дачах. І хоча воно малочисельне та досить вже древнє. Вперше згадується в літописах з 1639 року, коли йдеться про монастир Жидичина. Кажуть, що воно з висоти пташиного польоту виглядало, як жаба, мабуть й назва тому така, – посміхається пані Людмила.  

Сьогоднішній майданчик називає справді приємним подарунком Фонду для дітлахів, яких у Жабці офіційно 120.  Хоча насправді їх значно більше, оскільки тут мешкають і сім’ї, які не приписані. Проте, ані школи, ані дитячого садочка, навіть жодного майданчика чи зони відпочинку в населеному пункті немає. Діти змушені щодня їздити на навчання в Ківерці та Луцьк, а дошкільнята відвідують заклад в Прилуцькому, який не може вмістити всіх охочих. Крім того, вистачає й щоденних проблем, які є у всіх маленьких селах:

  • Більше чотирьох десятків років сільська рада нічого не робила, мешканці власноруч ремонтували дороги, наводили лад.  Лише минулого року завдяки ініціативі депутатського корпусу знайшлися кошти в сільській раді і зробили вуличне освітлення. А цього року вже й частинку дороги відремонтовано, – каже жінка.

Депутат обласної ради від УКРОПу Олександр Омельчук також зазначає, що в Жабці типові проблеми «маленького села»: жахливий стан доріг, відсутність освітлення, інфраструктури.

  • У Жабці питання освітлення вже частково вирішене. Дорога – то більше прерогатива сільської ради, тому що це комунальна власність сільської ради, а не обласної, і не районної. Але за рахунок співфінансування і спонсорських коштів можна вирішити це питання. Сьогодні ми зробили приємний подарунок для дітлахів Жабки. Найголовніше, що це село має дуже гарну перспективу, оскільки розташоване за 4 км від обласного центру. Люди їдуть сюди будуватися, жити. Тут гарна природа, неподалік ліс і близько місто, тому Жабка надалі буде гарним і квітучим населеним пунктом, – каже Олександр Омельчук.

oksy

Залиште коментар