ОСББ: результати і перспективи

За два роки реалізації проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Луцьку створено третину всіх існуючих ОСББ. Необхідну інформацію, консультації та допомогу мешканці багатоповерхівок отримували в Офісах розвитку кварталу(ОРК) свого мікрорайону.  І вже через короткий час після створення, лучани оцінили переваги таких об‘єднань: встановлення теплових лічильників, енергоощадне освітлення, чистенькі під‘їзди та охайні дворові території. А що найголовніше – контроль за власними коштами, розумне та спільне господарювання, можливість самостійно вирішувати нагальні проблеми і менше сплачувати за комунальні послуги.

Серед проектів ОСББ, які підтримав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» левову частку коштів виділено на ремонт внутрішньо будинкових мереж – майже 253 тис. грн. На ремонт прибудинкових територій – майже 200 тис. грн. Чималі суми були спрямовані на ремонт дахів, встановлення енергозберігальних конструкції, вікон, дверей, а також індивідуальні теплові пункти (ІТП) тощо. Загалом, починаючи з липня 2015 по липень 2017 року  Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» виділив майже 1 млн.123 грн на підтримку ОСББ в Луцьку.

У європейських країнах вже кілька десятиліть успішно діють квартирні та житлові товариства – аналоги наших ОСББ, які самостійно за власні кошти утримують і ремонтують багатоквартирні будинки, а не сподіваються на міфічні ЖЕКи. У таких домівках всі квартири взаємозалежні: коли протікає дах, то вода може дотекти і до першого поверху, а коли є проблеми з водогоном, то без води можуть залишитися всі мешканці, не працює ліфт – всі жителі не мають змоги ним скористатися.  Байдужість і відсутність власної відповідальності – головний ворог при створенні ОСББ. 

Наші власники квартир звикли критикувати малоефективність ЖЕКів, але не хочуть усвідомлювати того факту, що чомусь власник індивідуального житлового будинку ніколи ні на кого на покладається і ремонтує будинок сам, утеплює його, утримує і облаштовує земельну ділянку самотужки.

Як зазначила керівник проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Олена Оліфірович, створюючи об’єднання, люди часто не знають із чого почати, які потрібні документи, куди звертатися для реєстрації, з кадрових питань. Тому на базі ОРК ще торік було започатковано комплексну програму «Школа лідера ОСББ», яка дає відповіді на більшість актуальних запитань. Навчання корисне і для керівників новостворених об’єднань, і для тих, що вже працюють. Записатися на «Школу лідера ОСББ» можна за телефоном: 095-117-08-16.

tilkyrazom

Залиште коментар