Чи сіли за парти школярі села Прохід Ратнівського району?

Сім’я Шурів із села Прохід Ратнівського району очікує на п’яту дитину. Старші сини Ольги Шури навчаються у 2 та 4 класах. Минулого року батьки  дізналися, що у новому навчальному році парт у школі вистачить не для всіх. Кількість учнів з кожним роком збільшується, а на новий інвентар держава кошти не виділяє. Ініціативна група батьків на чолі з Ольгою Шурою почали залучати до вирішення проблеми усіх селян, втім зібрати необхідну суму не вдалося. Хорошою звісткою для батьків стало відкриття у Ратнівському районі представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Це один з перших проектів, який нам вдалося реалізували у Ратнівському районі. Ми задоволені тим, як спрацювала громада. З ними легко працювати. Вони активно долучилися до співфінансування, адже знали про важливість реалізації цього проекту», – розповідає  керівник Ратнівського представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Михалевич.

Активні селяни підготували проект на облаштування шкільних класів партами. У представництві їх підтримали. Ольга Шура каже, що одна людина не може все вирішити, спільними зусиллями досягнути результату більш реально.

«В наш час отримати кошти від держави дуже складно, а коли є співпраця – набагато легше добитися вагомого результату», – каже заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Томашук.

Раніше школа була дев’ятирічною. З 1993 навчальний заклад набув статусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Відтоді учні 3-4 класів навчаються у дві зміни. Кожного року кількість школярів зростає, адже село прогресивне, розташоване поблизу Ратного. У Проході багато молодих сімей. Цьогоріч у перший клас пішло 24 дитини. Практично завжди утриманням школи займаються батьки. Вони самотужки роблять ремонт, всі необхідні матеріали купують за власні кошти.

Перед новим навчальним роком спільними зусиллями батьків та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» для учнів прохідської школи придбали 15 парт, 30 стільців та жалюзі. Керівник північної філії Фонду Арсен Базярук зазначив, що у прохідчан випала гарна нагода здійснити свої плани. Завдяки співпраці вдалося реалізувати суспільно корисний та значимий проект, покращити умови навчання дітей у школі. Втілення проекту додало людям впевненості та віри в те, що спільно легше досягати результатів. Люди задоволені, що про їхні проблеми почули. У свою чергу, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» і надалі підтримуватиме ініціативні громади, які дбають про дітей та їхній розвиток.

still0908_00002 still0908_00000

still0908_00004

oksy

Залиште коментар