День села – свято, що єднає

19 серпня, на свято Яблучного Спаса, відзначали дні сіл у Стенжаричах, що належить до Устилузької об’єднаної територіальної громади, та Біличах Любомльського району. Привітати жителів із приємною подією завітали представники місцевої влади, депутати, священики. Традиційно уже з нагоди свята найактивніші мешканці отримали подарунки від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Свою назву село Стенжаричі отримало від річки Стенжі, яка була колись повноводною, та нині від неї залишився маленький рівчачок. Це найстаріше село у Володимир-Волинському  районі. Перша згадка про нього відноситься до 1565 року. Нині у селі діє загальноосвітня школа I–III ступенів, клуб, бібліотека, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт та відділення зв’язку. Три роки тому Стенжаричі, що налічують майже 500 жителів, увійшли до складу новоутвореної Устилузької ОТГ. За цей час є певні напрацювання та досягнення.

Керівник Володимир-Волинського міського осередку УКРОПу, депутат міської ради Сергій Радкевич побажав жителям реалізації усіх задумів для розвитку рідного села.
«Ніхто настільки не може дбати про громаду, як ті, хто в ній живе, – зазначив під час урочистостей депутат. – Активність, небайдужість, ініціативність допоможуть зробити життя у селі зручним і комфортним. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» і укропівці підтримують прагнення сільських жителів, які готові працювати на благо своєї громади. У День села ми відзначаємо подарунками тих, хто впродовж минулого року проявив власні ініціативи, реалізував певні задуми на користь рідного населеного пункту. Сподіваюся, новий рік для вашої громади буде багатий новими досягненнями, цікавими проектами і впровадженими ініціативами. А ми у цьому вам будемо допомагати та сприяти».
Того ж святкового дня отримали подарунки від Фонду Ігоря Палиці у різних номінаціях і жителі невеличкого села Біличі, що на Любомльщині. Місцевим школярам вони особливо згодяться у новому навчальному році. 
Для гостей свят в двох селах звучала чудова концертна програма, підготовлена місцевими аматорами сцени. Значну частину її складали художні номери у виконанні місцевої дітвори.

oksy

Залиште коментар