Діти сходу отримали обереги від лучан

Українські обереги — вишиванки, а також солодкі подарунки отримали діти із сходу України, які приїхали на зимові канікули в Луцьк й ті, які вимушено переїхали жити на Волинь.

Благодійна акція «Подаруй дитині вишиванку» відбулася 9-го січня, у Палаці учнівської молоді в Луцьку.

49 вишиванок виготовляли індивідуально для учнів 5-9-х класів. Серед тих, хто отримав подаруночки й двоє діток Ірини. Їх родина вимушена була покинути свій рідний дім через війну.

«У серпні ми були вимушені виїхати з Луганська й приїхали сюди, в Луцьк. Обставини склалися настільки печально, що я не хотіла, аби мої діти це бачили. Спочатку було страшно: місто — незнайоме, не знаєш куди йти, що робити. Але, взагалі, місто — гарне, чисте, світле. Волиняни нас чудово зустріли. Це — добрі, привітні й щедрі люди. Мої сини (17-ти річний Вітя й 12-ти річний Ваня) навчаються у школі, знайшли нових друзів і тепер кажуть мені, що хочуть тут лишитися і надалі», — розповідає переселенка Ірина.

Нагадаємо, що акція «Подаруй дитині вишиванку» започаткована в Луцьку в 2011-му році. «Ця акція заснована з ініціативи Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Так, у 2011-му році ми охопили 100% усіх дітей-сиріт Луцька й вручили їм 200 вишиванок. Ми щороку обираємо ту категорію, яка найбільше потребує соціальної підтримки. Цими різдвяно-новорічними святами ми вручаємо вишиванки тим людям з особливими потребами, які перебувають на межі бідності. Окрім того, ми звернулися із пропозицією до Фонду, аби дітки зі сходу України, які таборують в Луцьку, також отримали наш національний оберіг й привезли його у Луганську область і поділилися зі своїми однолітками позитивними емоціями. Також отримали вишиванки діти-переселенці, учні 5-9 класів. Головний зміст, який ми вкладаємо у вишиванку, це — патріотичність, любов до Батьківщини, до нашої культури», — інформує про захід начальник Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан.

Загалом, на обліку в Луцькому центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 139 дітей із 71 родини, які потребують соціальної опіки.

«Вітаю вас з цим світлим святом Різдва. Бажаю, аби воно асоціювалося лише з радістю, миром і любов’ю. Ми раді вітати вас у нашому місті. Дуже хочемо, щоб так як наші серця до вас відкриті щирістю й приязністю, так щоб і ваші серця були відкриті до нас. Маленькі козачата співали «Ми хочемо, щоб Україна нами пишалася»… Тож я вам бажаю бути успішними, розумними, щоб наша Україна вами пишалася. Не перший рік Фонд організовує такий захід і дуже приємно, що в колі наших друзів, кому ми даруємо вишиванки, будете й ви – діти з Луганщини. Також від імені засновника Фонду Ігоря Петровича Палиці дякую партнерам, друзям, які допомогли організувати це свято. Зокрема, висловлюємо подякуЛіні Галан, колективу Палацу учнівської молоді, журналістам, які не відпочивають, а працюють, аби це свято знайшло своє віддзеркалення в історії нашого міста та області. Окрім того, особлива подяка голові правління приватного акціонерного товариства «Едельвіка» Юрію Переходьку. Підприємство виготовило й безплатно презентувало вишиванки», — звернулася до присутніх заступник голови правління Фонду Ірина Констанкевич.

Луганчанка Анастасія каже, що навіть не очікувала такого теплого прийому на Волині й рекомендуватиме своїм друзям теж сюди приїжджати.

«Я приїхала з міста Кремінна на канікули. Мені тут дуже сподобалося, особливо Луцький замок, який вражає своєю величністю. Тут нас так гарно зустріли, гостинно, привітно. Ніхто, чесно кажучи, навіть не уявляв, що так буде. На Волині гарні, привітні люди. Коли ми приїдемо додому, то скажемо своїм, що тут немає небезпеки. Я радитиму своїм знайомим сюди приїжджати», — ділиться враженнями школярка зі сходу.

Redaktor

Залиште коментар