Добро в обмін на добро

В рамках програми «Здоров’я волинян» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Турійська ЦРЛ отримала сучасний дефібрилятор і два нових інгалятори.

Оновити згадану медичну техніку турійські лікарі мріяли давно, оскільки вона вже давно відслужила відведений термін. Однак державне фінансування ці витрати не покривало. Тому завідувачка фізіотерапевтичним відділенням Ольга Вдовиченко переконала колег звернутися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Річ у тім, що Ольга Іванівна працює за сумісництвом у Турійському територіальному центрі соціального обслуговування. У 2016 році спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» у терцентр придбали тренажер Бубновського, апарат для приготування синглентно-кисневої пінки та аплікатори Ляпка. Пані Ольга розповіла про таку результативну співпрацю колегам. Медики провели збори і вирішили подати на розгляд свій проект, який передбачав придбання нових інгалятори-небулайзери та дефібрилятора. Тож ініціативна група подала на розгляд проект «Добро в обмін на добро, задля збереження Життя і Здоров’я».

  • Коли ми приїхали на збори колективу і почули, що медики районної лікарні користаються дефібриляторами 1980 і 1987 років виробництва, ця інформація нас вразила. Ми вирішили підтримати цей проект, хоч і бачили сумнів у ваших очах, – зазначив керівник центральної філії Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»Сергій Костриченко. – Тому сьогодні удвічі приємно, що наша співпраця дала результат, а ви готуєте на розгляд новий проект.

У Турійській ЦРЛ дійсно послуговувалися дефібриляторами радянського виробництва – морально та технічно застарілими. За словами радника голови обласної ради, голови фракції УКРОП в обласній раді Вячеслава Рубльова, цей проект і був реалізований заради порятунку людських життів.

Медики задоволені, адже новий дефібрилятор не лише допомагає відновити роботу серця. Прилад містить монітор, який може працювати до трьох годин в синхронному режимі для проведення кардіоверсій. Він простий у використанні, мобільний, може працювати на акумуляторних батареях, тобто може використовуватися у відділеннях чи при транспортуванні хворого.

Якщо новий дефібрилятор, дякувати Богу, ще не використовувався, то інгалятори працюють з повною віддачею. За словами Ольги Вдовиченко, інгаляційна терапія дуже ефективна при бронхо-легеневих  захворюваннях. Бувають дні, коли на інгаляції приходять 40-60 пацієнтів.

Найближчим часом Турійські медики планують придбати на умовах співфінансування ще один сучасний апарат – холдер ЕКГ, за допомогою якого можна буде протягом 72 годин спостерігати за роботою серця пацієнта.

  • Це покращить діагностику на ранніх стадіях серцево-судинних захворювань і дасть змогу виявити проблеми в роботі серця. Якщо у нашій ЦРЛ буде такий апарат, пацієнтам не доведеться звертатися в обласні установи, бо точний діагноз можна буде встановити в себе на місці, – каже головний лікар Турійської ЦРЛ Петро Мельничук.  

Головний лікар наголошує: останнім часом спостерігається висока смертність людей працездатного віку від серцево-судинних патологій. Причина проста – електрокардіограма та аналізи не виявляють збоїв у роботі серця. А от холдер ЕКГ здатний вчасно діагностувати справжню причину загрудинної болі і врятувати людині життя. 

  • Дякуємо колективу медиків, які провадять активну діяльність, не чекають, що хтось прийде і вирішить їхні проблеми. Фонд завжди підтримує ініціативних, ми вдячні, що з нами співпрацюєте. Бо тільки разом ми можемо добитися гарних результатів, – наголосив Вячеслав Рубльов.

За словами Сергія Власюка, керівника районного осередку УКРОПу, на Турійщині спільно з Фондом вже реалізовано 18 проектів. Це нові меблі, мультимедійне обладнання, спортінвентар, сучасна медична техніка, матеріальна допомога дітям до 18 років.

oksy

Залиште коментар