«Доповнена реальність»: у Луцьку з’явився новий монохромний мурал

На будівлі колишнього луцького кінотеатру «Зміна», що на вулиці Богдана Хмельницького, з’явився новий мурал. Його автор – відомий луцький райтер Андрій Присяжнюк, знаний як And.

Робота має назву «Доповнена реальність» й покликана привернути увагу людей до залежності від смартфонів.

Цей мурал став заключним в рамках стріт-арт фестивалю «Lutsk Wallking» – проєкту, що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду. Цей мурал та три інші, створені упродовж серпня, будуть завантажені до мобільного додатку «AR Murals» й буквально оживатимуть у смартфонах. Чорно-білий стінопис «Доповнена реальність» в додатку відтворюватиметься в кольорах.Читати ще: Стріт-арт фестиваль «Lutsk Wallking» подарує Луцьку чотири мурали

«За допомогою сучасних технологій ми отримуємо надреалістичні фотографії та відео, в яких часто використовуються різні фільтри, які підсилюють колір. З власних спостережень формується враження, що реальність виглядає сірою. Ми все більше дивимося на світ через призму гаджетів. Щоб побачити мурал в кольорі, потрібно використати додаток доповненої реальності. Цим я хочу привернути увагу глядача до нашої залежності від смартфонів», – написав у Facebook автор стінопису Андрій Присяжнюк.

Читати ще: У Луцьку з’явиться чотири унікальні мурали

Художник також розповів, що ставив перед собою завдання вписати абстрактну пластичну форму в середовище, організувати формат, враховуючи такі архітектурні конструкції як вікна, стовп тощо.

«Через відсутність “коду міста” вулиці перенавантажені кольором та іншим візуальним сміттям. Монохромна робота не перенасичує кольором існуюче середовище та органічно вписується в нього. Симбіозу архітектури з новим муралом вдається досягнути за рахунок використаних елементів мозаїки, яка збереглася на одній зі стін будівлі», – пояснив художник й висловив жаль, що не в його силах здійснити реконструкцію будівлі, яка давно вже її потребує.До слова, кінотеатр «Зміна» був збудований у 1963 році і є яскравим прикладом радянського модернізму.

tilkyrazom

Залиште коментар