Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» привітав із Днем села жителів Почапів

Найкращий вчитель, духовний наставник, найбільша багатодітна сім’я і не тільки – такі номінації були відзначені на дні села у Почапах, що на Любомльщині. Громада села невелика – близько 400  мешканців. Звідси лише двічі на тиждень курсує автобус до Ковеля. 

Щороку громада запрошує на престольний празник відомих мешканців із трьох ближніх сіл. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» не залишився осторонь такого дійства. Тому Будинок культури у селі Почапи був переповнений.

Представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Солом’янюк зазначила:

  • Усім відомо, що село існує завдяки людям, які підтримують традиції гарними вчинками. Ми долучилися до вашого свята і вручили подарунки людям, які на це заслуговують. Найдосвідченіший керівник у вашій громаді – Марія Троць, яка віддала школі понад 40 років життя, 33 з яких працює директором.

Почапівська школа особлива тим, що розміщена одразу в семи приміщеннях. Найстаріше збудоване наприкінці 19 століття. Є будівлі 1927 року, 40-их та 60-их років минулого століття. Але найбільшою проблемою  Почапівської школи є те, що в ній навчається 49 учнів . У 5- тому класу всього один учень і згодом  цю мальовничу школу можуть закрити.

Марія Троць дуже вболіває за долю сільського освітнього закладу. Адже педагогічний колектив і громада стали заручниками ситуації.

  • За роки моєї каденції розглядалося два проекти будівництва нової школи. Однак проектно-кошторисна документація так і залишалася на папері. А віднедавна районний відділ освіти попередив, що школи, навіть початкової, у Почапах може не бути, – переживає директорка. – Я проти такого рішення, бо дітки біля восьмої ранку поїдуть з дому і повернуться аж о 17-ій годині. Ми розуміємо, що оптимізація – це синонім слова покращення. Але в селі люди сприймають це як ліквідацію школи.

Добре, що в Почапах є дитсадок. Нині його відвідує 18 дошкільнят. Але ситуація із народжуваністю невтішна – молодь виїжджає у пошуках кращої долі. Громада все ж надіється, що в селі буде і дитсадок, і школа. Почапівці сподіваються, що їхні інтереси відстоюватиме у районній раді депутат від УКРОПу Микола Троць. 

  • Якщо влада ставить питання про закриття сільських шкіл і дитсадків, то як там мають жити люди? Коли я почав різко про це говорити в органах влади, на мої звернення стали реагувати і деякі кошти виділяти на розвиток громади, – каже Микола Троць.

А роботи для депутата в селі чимало. Немає автобусного сполучення з районним центром. На щастя, поки що є бібліотека, школа та амбулаторія. Тож громада не полишає надії співпрацювати з фондом Ігоря Палиці  «Тільки разом» й надалі.

oksy

Залиште коментар