Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» систематично підтримує інсулінозалежних дітей

У Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» завжди людно. Сюди з найболючішими питаннями звертаються соціально незахищені категорії населення – самотні люди поважного віку, люди з обмеженими можливостями, багатодітні, малозабезпечені, сироти, переселенці зі сходу та Криму, військовослужбовці й члени їхніх сімей.

«У них всі пальчики сколоті, ручки тримати не можуть…»

Фонд четвертий рік поспіль підтримує інсулінозалежних дітей.

«Матеріальну допомогу людям Фонд почав надавати з 2012 року. Цього ж року були одиничні звернення батьків, чиї діти хворіють на цукровий діабет. Тоді вони отримували одноразову допомогу, – пригадує керівник відділу із роботи з фізичними особами Світлана Синюк. – У грудні 2013 року до Фонду звернулися голова ГО «Інсулін» Ірина Аксеновська та батьки із цієї організації з проханням допомогти дітям, хворим на цукровий діабет, у придбанні ліків. Усі звернення розглянули та одноголосно підтримали на засіданні правління Фонду».

Щорічно кількість батьків, які звертаються у Фонд, збільшується. Якщо у 2013 році допомогу отримали 27 хворих на діабет дітей до 18 років, то у 2016 році їхня кількість збільшилася до 45.

«У них всі пальчики сколоті, ручки тримати не можуть», – зітхає Світлана Синюк, яка знає проблеми кожної такої родини.

Син лучанки Мирослави Булюк Микита три роки хворіє на цукровий діабет. У свої шість років хлопчик самостійно проколює пальчик, щоб виміряти рівень цукру в крові. Пані Мирослава зауважує: попри те, що держава забезпечує хворих життєво необхідним інсуліном, усе ж на ліки йде чимало коштів. Буває, що лікарня не виділяє тест-смужки для вимірювання рівня цукру, тоді батьки купують їх за власні гроші. Мирослава Булюк каже: якщо ситуація стабільна, то цукор міряють тричі на день. Проте його рівень часто коливається, тоді процедуру проводять частіше. Витрати на лікування складають не одну сотню гривень на місяць. Тому, як зазначає мама Микити, допомога Фонду суттєво полегшує несолодкі будні «солодкої» хвороби.

Фонд надає систематичну допомогу на придбання потрібних засобів – ланцетів, тест-смужок для контролю цукру в крові, голок для ін’єкцій інсуліну тощо. Батькам надають картки на придбання медикаментів. Отримати ліки на видану суму можна в аптеці, з якою Фонд уклав відповідний договір. Нині допомога на лікування інсулінозалежних дітей складає 2000 гривень на рік, її надають двома платежами. Днями Фонд надав чергову допомогу для 45 діток, хворих на цук­ровий діабет.

Варто зазначити, що право на одноразову допомогу від Фонду також мають інсулінозалежні, яким виповнилося 18 років.

Допомогу мають отримати усі, хто її потребує

Найчастіше, зі слів Світлани Синюк, у Фонд звертаються люди, які мають проблеми зі здоров’ям. Таким хворим дають картки на придбання ліків. Є винятки, коли допомогу надають готівкою або перераховують кошти на картку.

«Трапляються ситуації коли гроші потрібні на термінову операцію. Тоді Фонд переказує кошти на рахунок установи, у якій вона відбуватиметься. Бувають випадки, що допомогу видають готівкою, зокрема онко­хворим. Адже їм потрібні ліки не масового споживання, а спеціальні препарати. Також надавали допомогу переселенцям із зони воєнних дій, які покинули все майно і починають життя з чистого аркуша, інвалідам, які лежать роками й ними опікуються не родичі, а чужі люди, військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції на сході нашої країни», – конкретизує Світлана Синюк.

У зв’язку з великою кількістю звернень у Фонді діє система попереднього запису на прийом. Людина спочатку телефонує, розповідає про свою проблему, отримує інформацію щодо потрібних документів. Тоді їй призначають прийом на певний день та годину. Людей зі складними захворюваннями, як-от рак, та дітей приймають поза чергою. Немає попереднього запису і для інсулінозалежних дітей до 18 років. Вони можуть прийти в будь-який час та отримати потрібну інформацію.

«Щоб отримати допомогу, батьки хворих на цукровий діабет готують досить простий пакет документів: паспорт мами або тата дитини, ідентифікаційний номер, свідоцтво про народження дитини, довідку, де зазначений діагноз. Тоді ми пишемо звернення, яке опрацьовують протягом тижня. Потому призначаємо дату, коли можна прийти по картку», – зауважує Світлана Синюк.

Починаючи з 2016 року, допомогою Фонду можуть скористатися не лише лучани, а й жителі усієї області. Близько півроку тому в кожному районному центрі Волині відкрили представництво, куди можуть звернутися зі своїми проблемами жителі районів.

«За роки роботи люди нам стали рідними»

Рішення допомагати фізичним особам ухвалив Ігор Палиця, вважаючи, що ця допомога дійде до конкретної людини. У Фонді не відмовляють нікому. Якщо у 2012 році за місяць зверталося 50-60 людей, то у 2016-му – вже 600, а інколи ця цифра зростає до 800.

Електронна база обліку осіб, які отримали матеріальну допомогу, налічує понад 25 тисяч звернень. Зокрема, у 2015 році було подано більш як 5000 заяв, за якими виплачено на лікування понад чотири мільйони гривень. У першому півріччі 2016 року зареєстровано 3014 звернень щодо допомоги на лікування. Також у 2014-2016 роках адресну грошову допомогу отримали 1366 сімей військовослужбовців, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Світлана Синюк зазначає: на початку роботи Фонду люди не завжди розуміли, що Ігор Палиця витрачає на благодійність власні кошти. За п’ять років діяльності Фонду волиняни переконалися: тут усе надійно, а пакет документів на оформлення допомоги максимально простий.

«За роки роботи люди нам стали рідними, – каже Світлана Синюк. – Одним вистачить одноразової допомоги – і їхні негаразди закінчуються, іншим допомагаємо роками».

У кабінеті пані Світлани безперервно дзвонить телефон. Хтось телефонує, щоб записатися на прийом, хтось – щоб отримати консультацію. У кожної людини своя ситуація, з якою вона не може впоратися самотужки. Двері Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» відчинені для всіх, хто опинився наодинці зі своєю проблемою.

oksy

1 коментар

    • Оборина Ванда

      Это не реклама …Это действительность .Я не единожды в этом убеждалась…и не по наслышке . Фонд действительно помогает людям ….Сотрудники просто загружены массовым посещением людей …просящих о помощи . И фонд справляется с этим …никому не отказывая …Очень приятно …что есть на Волыни такой фонд .Только вот сегодня 500 гр. (исходя от инфляции )_ это не та сумма …на которую можно рассчитывать на приобретение дорогих лекарств Хотя и за это надо сказать большое спасибо .Людям нужен этот фонд !

      reply

Залиште коментар