Велика родина стипендіатів Фонду

Уже п’ять років поспіль Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» підтримує активну молодь, яка демонструє високу успішність у навчанні та громадському житті. Головна мета програми «Підтримка обдарованої молоді» – допомагати талановитим студентам самовдосконалюватися, розвивати наукові та  творчі здібності у рідному краї. Саме з цієї метою було запроваджено іменну стипендію Фонду.

dsc_0677

Кількість охочих отримувати стипендію щороку зростає. Цього семестру участь у конкурсі взяли близько ста людей – це талановиті студенти луцьких вишів, коледжів, технікумів та училищ, які навчаються на II–VI курсах. Окрім успіхів у навчанні й громадської активності, претенденти на стипендію написали і презентували есе на тему «Моя інвестиція у розвиток Волині». Опісля публічного захисту журі обрало 38 переможців – тих, чиї ідеї варті відзнаки і можуть бути втілені у життя.dsc_6334

Як зазначила перший заступник голови правління Фонду «Тільки разом» Лариса Тарасюк, комісії було дуже складно відбирати проекти, адже всі подали свої найкращі напрацювання. Вона зауважила, що Фонд готовий підтримувати стипендіатів в реалізації проектів, адже багато з них близькі до програм Фонду.

dsc_0546

«Нам хочеться, щоб ваші пропозиції не залишилися на папері. У нас є задум і можливості на базі одного з Офісів розвитку кварталу започаткувати Клуб стипендіатів Фонду, де б разом можна було подумати, як працювати над втіленням ваших ідей в життя», – додала Лариса Тарасюк.

«Сьогодні ви приєдналися до великої родини стипендіатів Фонду, яка вже налічує понад тисячу молодих волинян, – звернувся до студентів заступник голови правління Фонду Орест Маховський. – Це один з наших перших проектів. Він передбачає інвестиції в молодь і в розвиток області. Пишаємося, що ви обрали волинські навчальні заклади, а не поїхали за кордон чи у великі міста. Волині дуже потрібні молоді, креативні й талановиті люди. Сподіваємося стипендія допоможе реалізуватися в тих справах, які представляли на конкурсі».

dsc_6612

Він порадив студентам взяти зі своїх навчальних закладів максимальні знання для себе, щоб підготуватися до дорослого трудового життя.

«Пам’ятайте: найвища цінність – це ваші ідеї і думки, які реалізуються і приносять користь волинянам, Україні в цілому. Стипендія – це не просто гроші, які ми вам даємо для розвитку. Це аванс, яким ви приєднуєтеся до тих справ, які несе для волинян Фонд», – додав Орест Маховський.

Серед стипендіатів були новачки, які вперше взяли участь у проекті, та ті студенти, що вже отримували стипендію Фонду. Для Назара Дубини, студента економічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, це друга поспіль перемога у проекті. А до того у хлопця було ще дві невдалих спроби участі у проекті.

dsc_0587

Назар – член студентського самоврядування. Власне там і навчився, як правильно писати проекти, щоб вони були якомога досконалішими. Бо, щоб бути стипендіатом Фонду,  недостатньо гарно написати проект і мати відмінні оцінки у заліковій книжці. Потрібно брати активну участь у громадській та науковій діяльності, чим і займається хлопець.

dsc_6406

Минулого року Назар переміг з проектом «Креативна лабораторія». Завдяки стипендії, проект вдалося втілити у життя. Цьогоріч студент продовжив свою діяльність у цьому напрямку.

«Мій проект називається «Антикінотеатр». Відмінність цього кінотеатру у тому, що люди платитимуть не за фільм, який переглядають а за час перебування, – ділиться планами переможець стипендіального проекту. – Свій проект я позиціоную як осередок розвитку кіномистецтва на Волині. Впевнений, що цю ідею вдасться реалізувати».

Для своїх колег-студентів, яким цього разу не вдалося перемогти у проекті, Назар Дубина побажав не опускати рук, а врахувати помилки та удосконалити свою роботу.

Студент Луцького національного технічного університету Олександр Усік, який також отримуватиме стипендію Фонду, займається проектуванням доріг Луцька. Хлопець працює над комп’ютерною програмою, яка буде аналізувати стан доріг, порівнювати його з європейськими зразками. Зі слів хлопця, на базі отриманих знань в он-лайн режимі можна буде швидко корегувати архітектуру доріг.

dsc_0745

«Щоб вдосконалити або поремонтувати дорогу, потрібно все прорахувати. На це необхідно багато коштів, адже працю людей, які це робитимуть, потрібно оплачувати. Моя програма зможе замінити цих людей», – ділиться планами Олександр.

Свою стипендію студент планує використовувати саме для вдосконалення проекту.   

Також чимало представлених на конкурсі проектів стосувалися допомоги дітям, культурно-просвітницької роботи, розвитку територіальних громад. Стипендія Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» – це стимул для здібних студентів працювати над своїми проектами та реалізовувати їх.

oksy

Залиште коментар