Інклюзивний ХАБ – від теорії до практики

Днями завершився перший етап створення Інклюзивного ХАБу у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Нагадаємо, реалізація проєкту «Створення інклюзивного ХАБу» розпочалася 26 червня. Мета ХАБу – впровадження успішних інклюзивних практик (зарубіжних та українських) в освітньо-мистецьке середовище та задля реалізації культурних прав осіб з інвалідністю.

Читати ще: Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду

Протягом останнього місяця відбувалися театральні та музичні тренінги з ефективних методик діяльності інклюзивних театрів та впровадження Орф-підходу в роботі з людьми з інвалідністю.

Мистецька та театральна спільнота Луцька та гості з інших областей дізналися про ефективні методики плейбек-театру, важливість тактильної комунікації в інклюзивному спілкуванні та про особливості підготовки вистави з акторами з інвалідністю.

Читати ще: Перші кроки інклюзивного ХАБу

Орф-музикування як альтернативний підхід в педагогіці та терапії творчістю, звуками та рухами викликав інтерес як педагогів-методистів, так і практиків від інклюзії. Відгуки учасників тренінгів показали необхідність зміни традиційних підходів до соціалізації людей з інвалідністю, а команда проєкту переходить від теорії до практики, розпочинаючи Інклюзивні мистецькі вікенди «Простір дії», де театральні колективи зможуть співтворити, створюючи інклюзивні вистави.

Читати ще: Фонд «Тільки разом» співпрацюватиме з «Українським культурним фондом»

Нагадаємо, проєкт Фонду Ігоря Палиці «Створення інклюзивного ХАБу» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Інклюзивний ХАБ – це альтернативний підхід до залагодження проблеми соціалізації осіб з інвалідністю засобами мистецької діяльності та взаємодії.

tilkyrazom

Залиште коментар