«Карпатські пазли» – осіння зміна в Буковелі

Остання осіння зміна в міжнародному дитячому центрі «Артек-Буковель» склалася з тисячі «арт-пазлів» – унікальних, яскравих, творчих і талановитих. Кожна частинка цієї барвистої картини – особистість, яка обов’язково має розкрити себе за десять днів відпочинку.

Керівник дитячого оздоровчого табору «Артек-Буковель» Аліна Салій розповіла, що кожна зміна розпочинається зі знайомства дітей та творчих презентацій.

– Кожен загін виходить на сцену і показує, який він талановитий, особливий і неповторний. Також у нас відбуваються усілякі фестивалі. Звичайно, намагаємося вигадати щось нове, оскільки діти приїжджають не вперше і хочеться, щоб їм було цікаво. Але є традиції, яких ми дотримуємося. Без них «Артек» – не «Артек».

Головна традиція «Артеку» – жодного приводу сумувати чи бити байдики. Тож дві сотні юних волинян – переможців олімпіад, творчих конкурсів і спортивних змагань – мали безліч можливостей продемонструвати свої вміння і навчитися чогось нового.

Традиційною стала і вранішня гурткова робота. Гуртковод Олена Римик каже: заняття надзвичайно корисні й дуже подобаються дітям. Це релакс для юних артеківців.

На таких гуртках обдаровані дівчата й хлопці зазвичай роблять сувеніри, які згодом нагадуватимуть їм про найяскравіші осінні канікули. Звісно ж, лейтмотивом гурткових занять стала гірська тематика. Кожен такий виріб також унікальний, бо береже в собі дитячу фантазію і тепло рук.

Приміром, лучанин Влад Братюк розмальовував дерев’яну лопатку, щоб подарувати мамі. Хлопець у таборі вже вдруге. Влад захоплюється судномоделюванням, та в Буковель приїхав за інші досягнення – перше місце у всеукраїнському етапі олімпіади з християнської етики.

Гірська місцевість ідеальна для ще одного напрямку гурткової роботи – спортивного орієнтування. Загони поділилися на команди, отримали завдання і – вперед. Рекорд виконаного завдання з усіма відзначеними пунктами на карті – 8 хвилин. Звісно, вдалося це найдосвідченішим.

– Ми займаємося спортивним орієнтуванням та бігом на великі дистанції, – розповідає Олександр Шилюк із села Текля Старовижівського району. – Уже маємо деякі здобутки – перші місця зі спортивного орієнтування в районі та області. У Буковелі наша команда показала один із найкращих результатів.

Десять днів для карпатських «арт-пазлів» – так назвали останню зміну 2017-го – минули по-особливому. Артеківці побували в усіх порах року: і в літі, і в зимі, й відлигу пережили. Незмінними лишилися талант і натхнення. Останній день зміни – прощання з табором, нагородження тих, хто відзначився, подяка педагогам-організаторам і всім, хто забезпечив незабутнє дозвілля.

– Ми стаємо наставниками, які дають поради в життєвих ситуаціях, які постійно намагаються залучити дітей до колективної діяльності, до соціуму. На цій зміні були найкращі. Кожен загін по-своєму мені запам’ятався. А цей запам’ятається тим, що в будь-якій ситуації діти дружні. Вони разом працювали і здобували перемогу, – ділиться враженнями Назарій Шуляк, педагог-організатор 2-го загону, який свого часу був стипендіатом Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Одна із найсумніших традицій – прощання. На душі в кожного – краплинка суму за днями, проведеними в «Артеку-Буковелі», за тими відчуттями та емоціями, які тут вирували. Нові знайомі, які стали найкращими друзями, роз’їдуться в різні куточки Волині, але назавжди залишаться тими, з ким хочеться підкорювати вершини.

– Ми перед від’їздом цілу ніч плакали. Важко було прощатися з новими друзями. Сподіваюся, що зустрінемося ще, – каже Софія Кобзар із Рожища.

У тому, що це не остання поїздка в Буковель, переконана Неоніла Ольшевська з Гіркої Полонки Луцького району. Дівчина запевняє, що докладе всіх зусиль, аби мати нові досягнення у навчанні, що дадуть можливість знову потрапити в табір.

Проект «Відпочинок у Буковелі» – один із найяскравіших у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом». За період існування організації оздоровилося понад шість тисяч талановитих школярів. Крім обдарованих дітей, побувати у Карпатах мають змогу й особливі діти з батьками. Загалом протягом шести років за сприяння Фонду «Артек-Буковель» відвідали 8903 волинян.

tilkyrazom

Залиште коментар