Казка для дітей від луцької художниці

У Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, що у Ковелі, комфортно і затишно. У просторих кімнатах – багато яскравих іграшок. Тут створені всі умови для відновлення душевної рівноваги дітей віком від 3 до 18 років.

Вихователь-методист Наталія Кондратович зазначає, що в центрі працюють із сиротами і напівсиротами, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 9-ти місяців, а саме стільки часу можуть перебувати у притулку діти, вони набувають знань і навичок для самостійного життя.

Молоді і креативні вихователі на групових та індивідуальних заняттях застосовують різні методи психологічної реабілітації: арома- та казкотерапію, малюнки піском, ігрові та корекційні заняття. Діють багато гуртків для психологічного розвантаження: дітей навчають плести бісером, виготовляти ляльки-мотанки, проводять різні майстер-класи. У спортзалі всі охочі займаються на сучасних тренажерах. Найбільше часу вихованці центру проводять у реабілітаційній кімнаті.

Щоб налаштувати дітей на відповідний настрій, студентка СНУ імені Лесі Українки Христина Пелін задумала розмалювати стіну цієї кімнати  теплими кольорами. Втілити творчий задум Христині допоміг Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

  • Ми сміливо можемо називати працівників Фонду друзями нашого закладу, – каже Наталія Кондратович. – На новорічні свята ми отримали від Фонду солодкі подарунки. У березні ходили на цікаву дитячу виставу у Ковелі. Цього разу перспективна випускниця Східноєвропейського університету створила в кімнаті релаксації справжню казку. Ми з колегами переконалися – тільки разом до снаги зробити заклад центром затишного перебування дітей.

Авторка настінного розпису – Христина Пелін. Беручись за цю роботу, юнка вже мала за плечима певний досвід. У команді стипендіатки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ольги Філюк Христина Пелін  розмальовувала стіни у палатах хірургічного та онкогематологічного  відділень Волинського обласного територіально-медичного об’єднання, а також у консультативній поліклініці.

Казковий пейзаж у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей – це дипломна робота Христини. Обираючи сюжет, дівчина керувалася не лише власним баченням.

  • Мені сказали, що треба розмалювати стіну в кімнаті релаксації. Це означає, діти мають дивитися на малюнок і відпочивати, розслаблятися, а не напружуватися. Відповідно, це мали бути не яскраві насичені кольори, а спокійні і теплі. Я вирішила передати об’ємно статичний спокій. В роботі мені допомагали діти, які завше були поряд. Я ними надихалася, – каже Христина.

Наостанок дівчина поділилася секретами успішної роботи. По-перше, не можна створити спокійний малюнок, будучи знервованим. По-друге, малювати треба так, як підказує серце. Навіть можна відступати від задуманого ескізу. І по-третє – не треба боятися експериментів.

tilkyrazom

Залиште коментар