Луцьк стає містом, комфортним для велосипедистів

У Луцьку встановлюють велосипедні стоянки у рамках проекту  «Велосипед: корисно, швидко та зручно», який реалізують за сприяння благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк. 

Сьогодні одну з 17 велостоянок, які запланували встановити до кінця тижня, обладнали поблизу головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. До кінця тижня планують встановити ще 15 поблизу корпусів одинадцяти навчальних закладів Луцька. 

Юлія Поліщук, керівник проекту «Велосипед: корисно, швидко та зручно», розповіла, що ідея виникла під час навчання у школі лідерів. Задум з’явився не випадково, адже велосипед – традиційний транспорт для європейських студентів і набуває популярності в Україні, а також у Волинській області зокрема. Це підтвердило і опитування, яке охоплювало 5000 респондентів. Більшість студентів (за словами Юлії – понад 60%) підтвердили необхідність у встановленні велостоянок. 

«У підготовці і реалізації проекту ми співпрацювали з Асоціацією розвитку туризму Волині. Значно допоміг голова організації Юрій Моклиця. Велостоянки будуть встановлені біля 11 навчальних закладів міста Луцька. Всі вони виготовлені і доставлені до місць, де мають бути встановлені. Студенти звикають. Якщо для Європи – це стандартна практика, то в області, де ми також продовжуємо реалізовувати проект, велостоянки є новинкою. Дякуючи «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк», проект реалізували у Луцьку. Я знаю, що благодійний фонд робить чимало для благоустрою міста, має чимало програм для студентів. Ігор Петрович Палиця – один із небагатьох небайдужих людей, які розвивають наше місто», — розповіла Юлія Поліщук. 

Велостоянку, встановлену поблизу навчально-лабораторного корпусу СНУ, що на вулиці Потапова, 9, студенти активно використовують уже сьогодні.

Redaktor

Залиште коментар