Луцьк зустрів Міжнародну літню Сеньйориаду

Активні люди прагнуть залишатися в тонусі у будь-якому віці і з кожним роком їх більшає. У світі ця тенденція є вже давно, натомість в нашій країні часто-густо людей поважного віку завчасу відносять до категорії неспроможних на активну життєву позицію і рухливий спосіб життя. Під час Міжнародного фестивалю літньої Сеньйориади, що відбувся на стадіоні СНУ імені Лесі Українки, поважні українці довели: вони мають великий життєвий потенціал і сильну мотивацію, жагу до змагань й радість від перемог.

Загалом у фестивалі взяли участь кілька сотень активістів, які старші за 50 років. Вони прибули з багатьох міст  України, Польщі, Литви, Туреччини. Організували Сеньйориаду ГО «Центр освіти «Університет третього віку» (Луцьк) та ГО «Асоціація Університетів третього віку «Клепсидра» (Київ), за підтримки Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Змагання тривали у багатьох видах спорту: біг на дистанцію 60 м, біг на дистанцію до 1000 м, штовхання ядра, армреслінг, згинання і розгинання рук від гімнастичної платформи, спортивне орієнтування, дартс, змагання на байдарках, велогонка «Крос-кантрі», шахи, стрільба з гвинтівки та настільний теніс. Мета Сеньйориади – залучити людей поважного віку до спортивних змагань як одного з чинників здорового способу життя та активної життєвої позиції.

Керівник Університету третього віку з міста Лази (Польща) Кристина Менчік розповіла, що в університеті займаються люди, яким понад 60 років. У цьому закладі 9 років тому зародилася ініціатива інтегрувати людей поважного віку Польщі через спорт, адже найкращим рецептом довголіття є фізична активність.

– Тоді вдалося зорганізувати у Лазах олімпіаду сеньйорів, привезти олімпійський вогонь з Олімпу. У першій олімпіаді брали участь 10 університетів третього віку з Польщі, натомість на останній, дев’ятій, у травні – вже 60 університетів, понад дві тисячі учасників з усієї Польщі та інших країн. Олімпіада показує, як фізична активність продовжує життя. У Лазах діє єдине в Польщі олімпійське село сеньйорів. Нині олімпійський вогонь привезли в Луцьк на відкриття Сеньйориади. Окрім легкоатлетичних видів спорту, перегонів на байдарках, гімнастики, відбулися змагання з шахів як профілактика хвороби Альцгеймера.

Кристина Менчік зізналася, що вражена Луцьком та надзвичайною гостинністю лучан. Не менше задоволеними від таких змагань залишилися і спортсмени з Туреччини. Від побаченого в Луцьку вони в захваті: кажуть, не очікували побачити в Україні таке гарне місто і сучасний стадіон, а також організацію міжнародних змагань на такому високому рівні.

Василь Стасюк не вперше бере участь у Міжнародній Сеньйориаді. Він був учасником змагань у Польщі, Чехії, причому в різних видах спорту. У Луцьку здобув друге місце у бігові на 60 метрів. Чоловік у дуже гарній спортивній формі, оскільки ще змолоду займався спортивною ходьбою, туризмом, бігом. Разом з ним на п’єдестал отримувати нагороду піднялася й домашня улюблениця – собака Веста, яка долала дистанцію разом з господарем.

– Такі заходи дуже потрібні для людей мого віку, адже на собі переконався, що рух – це життя. Звісно, кожен обирає свій шлях, але здоров’я з віком не покращується, про нього треба все більше й більше дбати. А спорт – це один зі способів тримати себе в гарній формі, – каже чоловік.

Киянка Наталія Князєва вважає, що такі заходи згуртовують людей, дають їм нові можливості, знайомства.

– Люди готуються до таких заходів, намагаються мати кращий вигляд, показувати гарні спортивні результати, знаходять друзів, підтримують та вболівають один за одного. Мені дуже приємно, що старші люди сьогодні є активними,  – каже пані Наталія.

До речі, напередодні змагань відбувся круглий стіл з учасниками Сеньйориади, під час якого йшлося про розвиток «срібної економіки», ринки праці, соціальний туризм та підприємництво, активне довголіття.  Зокрема, учасники відзначили, що нині Європа переживає значний демографічний зсув. Термін «срібна економіка» належить до широкого кола заходів, що сприяють задоволенню різних потреб громадян поважного віку. Це заходи в галузі забезпечення житлом та захисту навколишнього середовища, підтримування здоров’я і безпеки, транспортних та телекомунікаційних послуг, рекреаційних та розважальних послуг.

 

Представник Фонду Ігоря Палиці Інна Ткачук зазначила:

– Кілька років поспіль Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» підтримує заходи, які організовують громадські організації Луцька. Цьогоріч активна співпраця відбувається з ГО «Центр освіти «Університет третього віку». Основна мета організації пропагувати серед людей поважного віку активний спосіб життя, що формує активне довголіття, навчити їх дбати про своє здоров’я, про свій хороший фізичний і психологічний стан. 25 серпня уперше в Луцьку відбувся Міжнародний фестиваль літньої Сеньйориади «Спорт для всіх заради здоров’я», організацію якого підтримав Фонд «Тільки разом», від якого учасники отримали значки, а також медалі за призові місця. Окрім того, Фонд забезпечив інформаційну підтримку заходу.

 

oksy

Залиште коментар