Зцілимо, допоможемо, порадимо. ВІДЕО

Більш як 2000 бійців АТО отримали можливість оздоровитися в реабілітаційному центрі для учасників АТО Волинського обласного госпіталю ветеранів війни. Окрім фізичної, хлопці отримують психологічну допомогу та духовну підтримку. В госпіталі також діє відділення відновного лікування. Там перебувають хлопці після важких травм, з остеохондрозами, ортопедичними патологіями та іншими захворюваннями. Загалом у Центрі та відділенні можуть покращувати здоров’я близько 80 учасників АТО.

Головний лікар Волинського обласного госпіталю ветеранів вій­ни Тетяна Масікова розповідає, що пацієнти, які перебувають на реабілітації, почуваються як вдома.

– Вони дуже привітні й добрі, стежать за чистотою, спілкуються, активно долучаються до альтеративних видів терапії. Багато уваги ми приділяємо, власне, психологічній підтримці учасників АТО. Спочатку в госпіталі не було жодного психолога, приходили лікарі з інших закладів. Зараз у штаті є два спеціалісти. Звичайно, для проведення індивідуальних консультацій та занять їх замало. Але й працювати з такою категорією, як тут, зможе аж ніяк не кожен спеціаліст. Ми застосовуємо різні методи: арт-терапію, пет-терапію за участю домашніх улюбленців, організовуємо змістовне дозвілля – боулінг, кіно, басейн, а також відвідування театру, історичних місць, Луцького замку. Це було б неможливо без транспортного забезпечення, яке надає нам Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», – каже головний лікар.

У Центрі реабілітації учасників АТО – затишно і спокійно. Тут представлені художні роботи бійців, які перебували на лікуванні, а також вироби ручної роботи. Милуватися і спостерігати можна й за тваринками, які метушаться в клітках, та кольоровими рибками в сучасному акваріумі. У цій же кімнаті хлопці мають можливість відпочивати, творити, спілкуватися з психологами. А щоб комфортніше було, адміністрація госпіталю звернулася до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» із проханням допомогти придбати більш комфортний м’який куточок.

– Реабілітація в країні сьогодні – на нулі, держава не приділяє цьому напрямку медицини практично жодної уваги. Натомість активно розвивається приватна медицина: потужні центри діють у Львові, Житомирі, Києві та інших містах. Але найперше потрібно переламати свідомість людей, переконати їх, що рух – це життя. Вилікувати може не лише таблетка чи мікстура, але й вправи, фізкультура, механотерапія. Наприклад, ми придбали палиці для скандинавської ходьби, що забезпечує рівномірне навантаження на верхню й нижню групи кінцівок. Під час таких занять задіяно 95% всіх м’язів, і тіло постійно перебуває в тонусі. Але зіштовхнулися з проблемою, що наші люди не сприймають серйозно альтернативні види такого лікування. Тому, наприклад, було б добре встановити телевізори в кімнаті відпочинку, щоб візуально демонструвати прогресивні методи терапії, популяризувати комплекс лікувальних, профілактичних та відновлювальних вправ, спортивну медицину. Крім того, ми зможемо показувати можливості нашого госпіталю, які тут проводять процедури, на якому обладнанні, – каже Тетяна Масікова.

До речі, найсучаснішу апаратуру, що є зараз у госпіталі, передавав закладу Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» протягом останніх років. Про придбання нового апарата для проведення ударно-хвильової терапії, що стимулює глибоку регенерацію тканин за мінімального втручання у роботу людського організму, йшлося під час зустрічі головного лікаря Тетяни Масікової із заступником голови правління Фонду Орестом Маховським.

– Сьогодні це прогресивний напрямок фізіотерапії, а таке обладнання є лише в приватних клініках, оскільки доволі дороге. Згідно зі статистикою, у 90% пацієнтів після ударно-хвильової терапії спостерігається тривалий позитивний ефект: зниження больових відчуттів після травм і переломів, прискорене загоєння пошкоджених тканин, покращення кровообігу та загального самопочуття. Тому придбання цього апарата вкрай потрібне для госпіталю, – наголосила Тетяна Масікова.

Орест Маховський зазначив, що співпраця з госпіталем відбувається в рамках програми «Здоров’я волинян» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», починаючи ще з 2012 року.

– З початком військових дій на сході нашої країни ми придбали обладнання для фізіотерапевтичного відділення, оргтехніку та меблі для проведення роботи з бійцями. Зараз укотре готові долучитися та придбати апаратуру для ударно-хвильової терапії. А також – меблі для кабінету психологічного розвантаження, щоб під час занять хлопці почувалися комфортно, – зазначив Орест Маховський.

Одним із нових методів терапії, що їх застосовують у госпіталі, є і кінезотерапія – лікування рухом. Фізичні вправи мають широкий спектр дії, вони впливають на всі ланки: від клітин кори головного мозку до всіх рецепторів, саме тому цей напрямок є найбільш перспективним у сфері реабілітації неврологічних хворих. Діє в госпіталі і єдиний в області остеомієлітний центр, де лікують складні випадки деформуючих артозів нижніх кінцівок, варикозні хвороби з трофічними виразками, наслідки варикозної хвороби вен нижніх кінцівок, вікові патології. Тому сучасне обладнання дуже актуальне для цього закладу.

Крім учасників АТО, в госпіталі на лікуванні та оздоровленні перебувають ті, хто підпадає під дію Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зараз, у міжсезоння, там 200 пацієнтів, а в період осінньо-весняного загострення кількість хворих значно збільшується.

Пацієнт Панас Мельник, учасник ІІ світової війни, каже, що не вперше на лікуванні в госпіталі, відвідує всі процедури, привітний медперсонал і сучасне обладнання доволі швидко ставлять хворих на ноги.

Натомість Олександр Волошин, учасник АТО, який служив у 79-й окремій аеромобільній бригаді, вперше на реабілітації у госпіталі ветеранів війни. Каже, що турбують болі в спині, не може ходити на довгі дистанції, хворіє також на бронхіальну астму. Спочатку потрапив у Харківський госпіталь, де підлікували і спрямували до Луцька, оскільки він з Локачинського району.

– Без професійної реабілітації нашим хлопцям – учасникам бойових дій – дуже важко: в когось пошкоджені ноги, в когось руки, в когось – психологічні травми. Думаю, що без турботи уважного і професійного персоналу та лікувальних процедур важко повернутися до нормального життя, – каже Олександр.

Для відновлення духовної рівноваги та зцілення у госпіталі облаштовано капличку, де протоієрей Степан Гейгель щотижня та в святкові дні проводить богослужіння. До нього приходять на сповідь та просто поговорити, отримати духовну підтримку.

– Кожна людина має якість переживання, але більше їх у тих, хто перебуває у лікувальних закладах. Тому такий вид реабілітації для пацієнтів госпіталю дуже важливий. Коли хворі проходять у нашу капличку, вони спільно моляться, просять здоров’я і миру. Після спільної молитви стає краще, а лики святих, які споглядають зверху, заспокоюють душу. Людина виходить зцілена духовно, а це вже крок до одужання фізичного, – каже священик.

tilkyrazom

Залиште коментар