Міжнародний театральний фестиваль «Мандрівний вішак». Підсумки

Міжнародний театральний фестиваль «Мандрівний вішак», що відбувався у Луцьку за підтримки «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» 27-29 вересня, без сумніву, можна назвати успішним проектом. Про це свідчили заповнені глядацькі майданчики (адже фестиваль проходив у незвичних для глядачів місцях – гіпермаркеті, на зупинці, у закритому клубі тощо), які виправдали ідею творчого експерименту «театр за межами театру».    

Переможців конкурсної програми фестивалю нагородили на урочистому закритті, що відбулося 29 вересня у приміщенні колишнього нічного клубу «XXI століття» у Луцьку. 

Протягом трьох фестивальних днів представники п’яти країн (90 акторів) – Німеччини, Білорусі, Росії, Грузії та України показали 10 вистав на нетеатральних майданчиках. Переможців визначали судді – організатор театрально-дизайнерського фестивалю «ЖИВИ!» Володимир Какурін, заслужена артистка України Лариса Зеленова та режисер Бориспільського муніципального театру Марія Караман. 

Кожен колектив отримав диплом учасника фестивалю від організаторів – Управління культури Луцької міської ради, театру «ГаРмИдЕр» та Асоціації розвитку туризму Волині. Перемогу в номінації «Краща адаптація до майданчика гри» здобула луганська театральна студія «Deep» за постановку «Мені пощастить», що відбулася поблизу луцького Слоника. Нагороду в номінації «Краща режисерська робота» за виставу «Зірки» виборов режисер театральної майстерні «Вінора» з Харкова Олександр Ковшун. 

Третього місця театральним колективам судді вирішили не присуджувати. Другу нагороду отримав колектив юнацького театру «Teatrali». Перше місце посіли харківські театрали з театральної майстерні «Вінора». Гран-прі фестивалю присудили театру-студії «Splash» з Києва, який презентував психологічну драму за сценарієм Ніколаса Байєра «Метро» у луцькому довгобуді «Бронкс». 

Нагороду за кращу жіночу роль отримала Нана Зургашвілі з юнацького театру «Teatrali» з Тбілісі (Грузія), за кращу чоловічу — Олексій Яцюта та Сергій Стаднюк, актори театру-студії «Splash». 

Спеціальну відзнаку та подарунок від «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» отримав колектив Муніципального театру Бориспільської міської ради. Організатори подякували благодійному фонду за фінансову підтримку, яка стала вирішальною у проведенні міжнародного театрального фестивалю «Мандрівний вішак».

Redaktor

Залиште коментар