На вулиці Гущанській – світло після 40 років темряви

Про те, що Луцьк є лідером зі створення ОСББ, йшлося неодноразово. І справді зараз у місті діє понад 300 об’єднань співвласників, які доводять ефективність своєї роботи. Натомість про створення ОСН (Органів самоорганізації населення) мало хто знає, хоча це не менш дієвий орган для розв’язання окремих питань місцевого значення. У Луцьку за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» створено 4 ОСН: «Вуличний комітет «Гущанський», «Квартальний комітет «Віра в Краще», «Вуличний комітет «Вересневе», «Вуличний комітет «Качалова 2015».

Найкращими результатами на сьогодні може пишатися «Вуличний комітет «Гущанський», який завдяки активності своєї громади та за сприяння депутатів Луцької міської ради від УКРОПу Сергія Балицького і Юрія Безпятка розв’язали одну з найбільш злободенних проблем цього масиву: після сорокарічної темряви вулицю Гущанську повністю освітлено. Частину робіт було виконано ще торік, а нещодавно роботи завершено повністю. Кошти на освітлення було виділено з міського бюджету.

Опікуватися вулицею Гущанською депутати від УКРОПу вирішили з власної ініціативи, оскільки обрані жителями 40-А кварталу, що неподалік від житлової частини Гущі, розташованої на місці колишнього однойменного села.

– Під час зустрічей, жителі цього масиву з розпачем розповідають нам про свої найбільші проблеми: дорога в жахливому стані, практично бездоріжжя; відсутність будь-якого транспортного сполучення та інфраструктури, а донедавна ще й суцільна темрява. Певні труднощі щодо швидкого розв’язання питань виникали ще й тому, що Гуща розташована на межі міста і двох районів – Ківерцівського й Луцького. Сподіваємося, що найближчим часом буде досягнуто порозуміння, а жителі відчують, що вони лучани, що про них дбають. Цим людям хочеться допомагати. Вони не чекають, що хтось вирішуватиме замість них, а самі активно включилися в процес: створили ОСН, яке представляє і відстоює їхні інтереси , – каже депутат Юрій Безпятко.

З ініціативи луцьких депутатів від УКРОПу вулицю Гущанську було внесено до переліку тих, де потрібно відновити освітлення через велику відстань (півтора кілометра) до найближчої зупинки. Тут мешкає кілька сотень людей, серед яких є хворі старенькі, школярі та молоді сім’ї з маленькими дітьми. Зараз не менш гостра проблема: дорога в аварійному стані. У період дощів через калюжі не можна переступити навіть дорослому, не кажучи вже про дітей чи дошкільнят. Узимку вулицю замітає снігом на метр, її ніхто не розчищає, люди змушені бути першопрохідцями.

Мешканка вулиці Гущанської Наталя Токарчук розповідає історію, коли хвора внучка лежала з високою температурою і викликали карету швидкої допомоги.

– Швидка зупинилася на півдорозі й усе, а далі ніяк – дороги нема. Ми вийшли до них, розповіли лікарю симптоми і він розказав, що треба давати хворій дитині. Зараз онучка іде в перший клас, і я з жахом згадую, коли своїх дітей водила до школи. Одного перенесла через баюри та калюжі, тоді другого переносиш… А взимку неможливо взагалі вийти з дому. Тому дуже вдячні ініціативним депутатам за допомогу, а далі будемо залагоджувати питання з дорожнім покриттям , – каже пані Наталя.

Сергій Балицький зауважив: якщо громада об’єднується, то проблеми можна розв’язати швидше, аніж коли є одне-два звернення від окремих людей.

– Легше апелювати і розв’язувати питання, коли є кілька десятків підписів. Швидше чують усю громаду. Під час формування бюджету на наступний рік ми докладемо всіх зусиль, щоб цю вулицю було внесено в перелік тих, що потребують нагального ремонту дорожнього покриття, – зазначив депутат.

 

Координатор проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Олена Оліфірович:

– ОСН «Вуличний комітет «Гущанський» має реальні здобутки, напрацювання і результати. Загалом функція ОСН – представницька: разом із депутатами представляти інтереси людей, які проживають на території ОСН, сигналізувати про проблеми, з якими вони зіштовхуються, та спільно розв’язувати їх. На реальному прикладі ці люди довели, що не можна бути байдужими, треба шукати шляхи виходу із ситуації. Після десятків років темряви вулицю Гущанську протяжністю 3,5 км повністю освітлено. Зараз на часі – зробити дорожнє покриття, яке відсутнє взагалі, а також встановити дитячий майданчик, транспортне забезпечення з містом. Міська рада сприяє розвитку ОСН, зокрема, на це з бюджету було виділено 500 тис. грн відповідно до «Програми підтримки органів самоорганізації населення в м. Луцьку на 2017-2020 роки». Це була ініціатива депутатів від УКРОПу, за що люди їм справді вдячні.

oksy

Залиште коментар