Найкращі ліки – заняття творчістю

В Арт-галереї Луцького ЦУМу (2 поверх) до 3 серпня триває серія творчих майстер-класів. Дітки та дорослі вчаться малювати, робити вироби з глини та беруть уроки з театрального мистецтва. Завдяки підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» усі заняття безкоштовні.

 

  • Записатися на майстер-класи всі охочі можуть в Офісах розвитку кварталу або ж безпосередньо в Арт-галереї, – пояснює керівник програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Зінько.

Під час чергового заняття з професійним гончарем Марією Гонтою дітки виготовляли з глини світильник-хатку для свічечки. Марія терпляче роз’яснювала та демонструвала, якою слухняною буває глина в умілих руках.

  • Ліпка глиною сприяє розвитку дрібної моторики рук. Такі майстер-класи можна вважати заняттями з арт-терапії, – каже Марія Гонта, яка на волонтерських засадах навчає азам гончарства. – Мені цікаво займатися з дітками, які дуже старанно працюють. Такі заняття розвивають творчу уяву дітей, заспокоюють та мотивують.

Свої вироби дітки залишили для Марії, щоб майстриня випалила їх у професійній печі. Через три тижні готові світильники віддадуть їхнім власникам.

Керівник гуртка творчої студії «Чарівний пензлик» Юлія Рудчик навчала учасників майстер-класу основам техніки монотипія. Дітки малювали підводний світ та його мешканців, змішуючи кольори.

  • На таких заняттях ми вчимо бачити у мистецтві прекрасне, сприяти всебічному розвитку особистості. Як правило, на майстер-класи записуються любителі малювання. Протягом години дитина може навчитися, як створити фон, змішати правильно кольори, застосувати різні техніки, – розповідає Юлія Рудчик. – Іноді на заняття діти приходять схвильовані, емоційні, а під час заняття негатив тікає, як водичка. Одна з дорослих учасниць зізналася, що від малювання петриківського птаха заспокоїлася, наче після масажу.

Дмитро Зінько, керівник програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»:

 – В рамках програми «Культура та духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вже не один рік успішно реалізовується проект Арт-галерея. З часу відкриття в стінах нашої галереї експонують свої роботи відомі митці міста Луцька та Волинської області. Арт-галерея активно підтримує талановитих і перспективних митців, творчі колективи, художні студії. Загалом протягом місяця Арт-галерею відвідує понад тисяча людей. Тут вони мають можливість переглянути прекрасну експозицію, взяти участь у запланованих майстер-класах і отримати новий поштовх до творчості. А ще – подивитися і повчитися, відчути себе справжнім митцем.

Основна мета наших майстер-класів – ознайомити дітей і їхніх батьків з видами й техніками образотворчого мистецтва, надати можливість реалізувати власні творчі ідеї, спонукати до творчості та власного самовираження.

oksy

Залиште коментар