«Мала батьківщина збирає родину»

Під такою у Рівному, що на Любомльщині відбулося свято з нагоди 575-й річниці від першої писемної згадки. День села відзначали всією громадою.

Не один рік тут існує гарна традиція: у день села відкривати той чи інший об’єкт на його території. Під час попередніх святкувань було відкрито в’їзний знак, пізніше — хрест-оберіг навпроти нього. Торік гостинно відчинив двері сільський музей, який постійно поповнюється експонатами, які приносять як місцеві жителі так і мешканці навколишніх сіл. Нинішнього року неподалік обеліску слави у Рівному відкривали пам’ятний знак з нагоди 575-ї річниці першої писемної згадки про село. Місце для його встановлення обрали символічне: напис на знакові мовить, що протягом 1887-1943 років тут був православний храм апостолів Петра і Павла. Але під час воєнного лихоліття сільську святиню було спалено. Урочистий обряд освячення знаку провів настоятель місцевої парафії св. Петра і Павла отець Василій.

Опісля святкове дійство перенеслося на територію поблизу сільського Будинку культури, де зібралося чимало жителів та гостей села. Під час урочистої частини їх вітали представники місцевої влади, депутати, гості з сусідньої Польщі.

Від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» сільський голова Володимир Крижук вручив цінні подарунки місцевим жителям, які активно працюють на благо громади.

Чудовий концерт підготували учасники художньої самодіяльності: місцевий фольклорний колектив «Надія», обдаровані діти, які є призерами різноманітних конкурсів — Маргарита Шепелюк, Тетяна Крижук, Анна Прокопчук, Дмитро Прилуцький, аматори сцени з Гущанської,  Забузької, Полапівської, Столино-Смолярської сільрад, сусідньої Польщі.

oksy

Залиште коментар