Нічна феєрія у серці Луцька

Феєрія світла та вогню, минуле та сучасне, велич та краса поєдналися у неповторному арт-шоу «Ніч у Луцькому замку – 2018». Можливість зануритися у колорит середньовічного міста подарував лучанам та численним гостям з України та з-за кордону Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», який виступив генеральним спонсором дійства.

Увечері 8 вересня, коли місто огорнула темрява, Замок Любарта поринув у атмосферу Середньовіччя. Стіни древньої будівлі, як і годиться, охороняли лицарі, а гостей зустрічав великий князь Вітовт. Усі присутні стали учасниками театралізованого європейського саміту. Адже саме в стінах Луцького замку в 1429 році Вітовт приймав монархів – перших осіб тодішньої Європи.

Радник міського голови, радник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», голова оргкомітету фестивалю Ігор Поліщук зазначив, що арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» є кульмінаційною частиною святкування 933-річчя Луцька. Адже 8 вересня лучани відзначали День міста.

– Луцьк – місто, що має багату історію, якою можна пишатися. Разом із тим, – це й сучасне місто, яке розвивається і рухається до європейської спільноти, – зауважив Ігор Поліщук. – «Ніч у Луцькому замку» –  особливе свято нашого міста, яке стало історією і є невід’ємною його частиною. Хочу подякувати Фонду, без підтримки якого це свято було б неможливе, та усім, хто долучився до організації дійства.

Розпочалася святкова програма з церемоніалу запалення вогню, що символізує Саміт у Луцьку. Магію ночі творили королівський оркестр «Harmonia Nobile», квартет тенорів «Tenors Belcanto», симфонія балету «Paquita» та оркестр «LUMOSOrchestra», який виконав культові композиції із відомих художніх фільмів.  

Балерина Львівської національної опери Анастасія Гнатишин  каже, що в Луцьку не вперше, проте цього разу атмосфера по-особливому домашня.

  • У Луцьк ми привезли наш балет «Paquita» –  велике класичне па, що йде в нас у складі 14 чоловік. Ми раді знову відвідати це місто. Сьогодні  мали змогу прогулятися замком, насолодитися архітектурою, старовиною. Це завжди надихає. Тут ми почуваємося як вдома.

    Опівночі розпочався перфоманс «Світло ночі», який викликав справжній феєрверк емоцій. Потім на В’їзній вежі замку продемонстрували 3D-мапінг «Вартові часу», який переніс усіх присутніх через віки. Під час арт-інсталяції «Воскресіння» із мурів В’їзної вежі спустилися два янголи та приземлилися на подвір’я замку.

Упродовж вечора гості також могли взяти участь у театралізованих екскурсіях «Сходження до світла», що відбувалися у церкві Іоана Богослова та «Легенди Луцького замку» – на в’їзній вежі замку.

А хедлайнером казкової ночі став популярний український електронний гурт «ONUKA». Солістка Наталія Жижченко зі сцени зазначила, що Луцьк для неї рідне місто, адже саме тут народився та виріс її батько.

Арт-шоу завершилось, проте Луцький замок має ту неповторність та велич, яку варто побачити і пережити у будь-який час.

tilkyrazom

Залиште коментар