Нові можливості пізнавати

У селі Гайках Турійського району – школа І-ІІ ступенів. Тут навчається понад півсотні дітей. Заклад не у найкращому стані, втім, упевнена директор школи Валентина Антонюк, брак матеріальних вигод можна компенсувати натхненням, працею і наполегливістю колективу. Щороку учні Гайківської школи успішно беруть участь у предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах. Напрямки різноманітні: природознавство, мова та література, математика, фізична культура. Учні пишаються мудрими наставниками і ґрунтовними знаннями, а вчителі – результатами своїх зусиль. Учитель природознавства, хімії та біології Оксана Латик уже вісімнадцять років передає свої знання дітям.  Перша її освіта – вихователь із викладанням іноземної. Здобувала зовсім іншу кваліфікацію, аби бути потрібною в школі, бо вчителем хотіла стати завжди, вважає це своїм покликанням. Основний принцип у викладанні предмета – не лише зацікавити, але й навчити бачити. Для цього треба показувати усе – від листочка і комашки до складних хімічних реакцій. Наочність на уроці – дуже важлива складова навчання. На пізнавальних уроках із засвоєння нового матеріалу без цього – ніяк. А що робити, коли на практичному занятті з хімії немає реактивів? Велика сила – інформаційні технології та інтернет. Якщо немає справжньої лабораторії, то можна використати… віртуальну. Тому особистий ноутбук Оксани Миколаївни частенько ставав у пригоді. Із ним вона змогла взяти участь у конкурсі «Творчі сходинки педагогів» та презентувати електронний посібник «Я іду на урок природознавства. 5 клас». Відтак Оксані Латик вдалося здобути диплом ІІ ступеня на обласному рівні та перемогу в складі творчої групи педагогів району у роботі з біології.

П’яти стареньких комп’ютерів, що їх використовують у школі для вивчення інформатики, також замало і вчителям, і учням. Час на місці не стоїть – старіє і техніка, і її можливості. Відтак виникла ідея придбати мультимедійну систему. На чолі з директором школи створили ініціативну групу «Альтернатива», написали звернення до представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Турійському районі, підготували проект, залучили до співфінансування районний відділ освіти і досягли бажаного.

dscn1070

Тепер у гайківських школярів – нова сучасна мультимедійна система з потужним ноутбуком і проектором, портативним екраном та акустичною системою. Можливості подарунка випробували одразу. Та й на подальше використання – неабиякі плани. Адже інформаційними технологіями послуговуються усі вчителі-предметники – готують презентації, розробляють віртуальні уроки, пізнавальні, дослідницькі проекти.

dscn1058

«Якщо хочете зібрати гарний урожай – треба сіяти», – озвучує свою улюблену приказку директор Гайківської школи Валентина Антонюк. Тому педагоги цього закладу намагаються добирати найякісніше насіння і самі прагнуть вдосконалюватися й рости професійно.

dscn1053dscn1050dscn1061

oksy

Залиште коментар