Обмежені можливості – не вирок

Усі люди особливі по-своєму. Серед нас є ті, хто сприймає світ через інші органи чуття, але попри це, має стійку життєву позицію. Громадська організація «Українське товариство глухих» (УТОГ) об’єднує таких людей, надає їм професійну допомогу, сприяє соціальній і трудовій реабілітації.

Окрім того, згуртовані в дружньому колі учасники організації, яких понад 500, проводять разом дозвілля: читають книги та газети, грають у більярд, відвідують лекції і тренінги. Мають навіть свій будинок культури.

Зі слів директора установи Любові Гнідець, таке проведення вільного часу створює дружню й вельми позитивну атмосферу в організації, розширює кругозір нечуючих та допомагає соціалізуватися. Завдяки допомозі Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у приміщенні зробили ремонт, відтак перебувати там стало приємніше і тепліше.

«Ми мерзли, в нас не було опалення. Було навіть таке, що люди приходили зі своїми ковдрами, сиділи в рукавицях. Власними силами ми замінили вікна в залі, поставили конвектори. Але залишалася проблема з фойє та бібліотекою. Коштів на придбання нових вікон та дверей у ці приміщення в нас не було. Тому ми звернулися в Офіс розвитку кварталу, що на вулиці Кондзелевича, 30, написали лист-прохання про надання допомоги. У Офісі на наше звернення відреагували й оперативно провели ремонтні роботи. Тепер у нас стало так тепло, що ми навіть опалення не вмикаємо», – зазначила жінка.

Варто зауважити, що Фонд Ігоря Палиці не вперше підтримує громадську організацію УТОГ.

«Фонд допомагає нашій організації вже кілька років. Неодноразово нам надавали соціальні картки на продукти, закуповували техніку. Ми отримуємо фінансову підтримку для участі у спортивних змаганнях «Ігри патріотів УТОГ». Ці ігри є дуже важливими, адже вони дають нашим учасникам змогу зав’язати нові знайомства, дружбу та добре відпочити. Окрім того, учасники активно тренуються та покращують свій фізичний стан і здоров’я», – розповіла голова луцького осередку УТОГу Лілія Шкабара.

Розраховувати на допомогу держави організації не доводилося, з бюджету кошти виділяли тільки на найпотрібніше. Знаючи обсяг робіт, не всі вірили, що ремонт цей вдасться завершити, бо і масштаби чималі, і кошти значні.

«Коли до нас звернулися з проханням зробити ремонт приміщення в будинку культури УТОГу, ми не мали сумнівів, що це потрібно. Адже допомагати тим, хто найбільше цього  потребує, – одне з основних завдань Фонду», – зазначила керівник Офісу розвитку кварталу Олена Оліфірович.

Працівники Офісу розвитку кварталу постійно тримають зв’язок з людьми, які зверталися по допомогу. А з організацією УТОГ підтримка упродовж п’яти років переросла в дружбу. Тут упевнені, що люди з обмеженими можливостями часто мають необмежений потенціал, для розвитку якого потрібно створити належні умови.

oksy

Залиште коментар