Офіс розвитку кварталу: змінюємо місто разом

В Офісі розвитку кварталу (ОРК) Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що на вулиці Гордіюк, 37 у Луцьку, щодня є відвідувачі. Сюди приходять лучани 40-го кварталу з найрізноманітнішими питаннями та проблемами: як створити ОСББ, провести ремонтні роботи в будинку, облаштувати прибудинкову територію, зробити навчання дітей комфортним.  Для лучан Офіс розвитку кварталу – своєрідна платформа для спілкування, рука допомоги у складних життєвих ситуаціях. Мешканці кварталу знають: тут їх вислухають та підтримають.

Знайомство лучанки Яни Рожко з ОРК відбулося тоді, коли жінка віддала трирічну донечку в дитсадок. Першим кроком співпраці Офісу з молодою мамою  стало створення фонду розвитку «Лісова казка» в дитсадку №1. Працівники Офісу допомогли оформити документи, зареєструвати організацію, а Фонд надав стартовий  грант для розвитку.

«Це об’єднує людей, які хочуть покращити не лише своє життя, але й тих, хто їх оточує, – вважає Яна Рожко. – Дуже добре, що з будь-яким питанням можна звернутися в Офіс. Дівчата завжди допоможуть, нададуть професійну консультацію та підтримають».

Голова ОСББ, що на Кравчука, 20, Лариса Грицюк з Офісом розвитку кварталу працює з 2015 року. Жінка каже, що спільно вдалося зробити чимало: дашки над під’їздом та підвалом, облаштувати майданчик для збору сміття. Ще один результат співпраці – відмостка по периметру будинку. Цьогоріч ініціативні мешканці вирішили навести лад у підвалах будинку. Передовсім планують встановити крани перекриття на холодну та гарячу воду. Власне з проханням посприяти у проведенні робіт і звернулася голова ОСББ в Офіс.

«Можна сказати, що ми з Фондом разом йдемо по життю. Нашому будинку 29 років. 60% мешканців – пенсіонери. Ми не можемо самостійно впоратися з проблемами, що накопичилися. Мусимо до когось звертатися, щоб нам допомогли, – розповідає Лариса Грицюк. – У Офісі нас завжди вислухають та допоможуть».

Ще один постійний відвідувач Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Гордіюк, заступник голови правління ОСББ «Добробут 14 б» Юрій Онищук розповідає, що саме завдяки допомозі Фонду вдалося створити ефективне ОСББ, що майже рік успішно функціонує.

«Перші кроки у створенні ОСББ були непростими. Дуже добре, що на початках ми отримали зразки документів від консультантів Фонду, поради й настанови, які допомогли правильно підготувати документацію, донести відповідну інформацію мешканцям будинку, – пригадує Юрій Онищук. – Фонд супроводжував нас у всіх починаннях. Сподіваюся, співпраця триватиме і в майбутньому».

Пан Юрій розповідає, що за період діяльності ОСББ вдалося встановити систему енергоощадного освітлення в будинку. Це допомогло зменшити витрати на електроенергію у чотири-п’ять разів. Також за підтримки Фонду встановили лічильник теплової енергії.

«Офіс розвитку кварталу – фундамент, ґрунтуючись на якому, ініціативні лучани можуть зробити перший крок, що призведе до позитивного результату. Коли робиш такі кроки, дуже важливі розуміння та підтримка в тому напрямку, яким ідеш. У цьому плані Фонд надає дуже важливу допомогу та підтримку», – переконаний Юрій Онищук.

Також ОРК, що на Гордіюк, слугує майданчиком для зустрічей лучан із депутатами Луцької міської ради від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Сергієм Балицький, Юрієм Безпятком та Петром Бойком.

«Люди знають, у які дні ми приймаємо, і приходять до нас із різними проблемами та зверненнями», – розповідає Сергій Балицький.

Щомісяця в ОРК приходить близько 100 відвідувачів. За потреби працівники Офісу зустрічаються з громадою у вихідні, беруть участь в установчих зборах.

У такий непростий для країни час люди здебільшого йдуть із проханнями допомогти розв’язати проблеми. Проте є й ті, хто прагне змін та знає, як реалізувати. За період роботи Офіс допоміг створити 18 ОСББ, вуличний комітет, також посприяв батькам у створенні фонду розвитку в трьох навчальних закладах.

Керівник Офісу розвитку кварталу Інна Карманчикова працює фактично з самого відкриття ОРК. Вона знає усі проблеми кварталу та його жителів, а людей, із якими працює, називає родиною, яка трудиться над розв’язанням спільних питань.

«Ми готові вислухати кожного і посприяти у розв’язанні його питання. Підключаючи небайдужу громаду, маленькими кроками можемо змінити довколишній світ, – переконана керівник ОРК. – Насамперед потрібно прийти й не боятися висловити свою ідею. Вона неодмінно матиме підтримку».

Загалом у Луцьку активно функціонують вісім Офісів розвитку кварталу, де лучани можуть знайти розуміння та підтримку. ОРК на Гордіюк, 37 – один з найбільших,  адже розташований у спальному районі міста, де проживає близько двадцяти тисяч людей.

«Для багатьох ОРК – єдина можливість подолати перешкоди. Силами однієї людини це годі зробити. Тільки разом, якщо змінимо свою свідомість, погляди на життя, зможемо досягнути успіху», – підкреслив координатор центру розвитку міста Олександр Жариков.

oksy

Залиште коментар