Оксамитовий сезон добра у Буковелі

Вересень називають «оксамитовим сезоном» відпочинку. Не лише на морі. Дуже гарна, особлива ця пора і в горах. Тепер уже традиційно, щороку чекають цього місяця громадські організації, що опікуються дітьми й молоддю із обмеженими можливостями. Адже якраз наприкінці вересня Фонд Ігоря Палиці розширює ці можливості гарним осіннім відпочинком. Близько двохсот волинян із різних районів області отримали шанс спілкування із карпатською природою.

dsc_3217

У цих людей – особливий уклад життя. До звичних щоденних турбот корективи вносить недуга. В чомусь вона обмежує, забирає можливість бути таким, як усі, і, натомість, дає шанс бути сильнішим духовно, боротися, доводити собі і оточенню свою силу, індивідуальність. Саме таких дітей, молодих волинян запросив до вересневого відпочинку Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».dsc_4681

Значна частина учасників проекту – переможці та призери конкурсів, олімпіад, фестивалів. Вони займаються, розвиваються різнобічно, прагнуть бути не лише здоровішими, але й активнішими. Через те об’єднуються у громадські організації, відвідують гуртки та студії.

dsc_4945

Перший день відпочинку – заняття з живопису Ольги Грицюк, яка очолює організацію «Оберіг мистецтва» в Луцьку.  Почуття, захоплення – через пензель і фарби. Діти передають на папері своє перше враження від гір, смерекових лісів, швидкоплинних річок, та мінливого неба.

dsc_4840

Мама Юри Нінічука із Нововолинська розповідає, що син навіть повірити не міг, що їдуть відпочивати просто так, без  виснажливих процедур та фізкультури.

За кошт держави покращити свій стан можуть лиш одиниці,  і то не щорічно. «Проект «Відпочинок в Буковелі» для особливих дітей здійснюється уже третій рік поспіль, але вперше набув такого масштабу», – розповідає Оксана Демчук, головний менеджер у соціальній сфері Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”. Громадські організації з усієї Волині надіслали близько півтори тисячі заявок на відпочинок. Оздоровили лише десяту частину від потреби, але і це – успіх, бо переважна більшість учасників проекту побувала в Карпатах уперше.

dsc_4064

Від початку проекту оздоровились понад 380 волинян. Така поїздка – дуже сміливий крок, але дуже важливий. Так вважають учасники програми оздоровлення. Богдан Шило, восьмикласник із Нововолинська встав із візка лише у вісім років, але відтоді став сприймати світ по-іншому. Його мама Олена тішиться, що тут, в Буковелі, вони багато ходять, насолоджуються краєвидами, дихають чистим цілющим повітрям.

«Звичайно, такий відпочинок потрібен, – робить висновок Олена Шило, – бо діти мають, з ким себе порівняти. Порівняти і до гіршого, і до кращого. Вони можуть порівняти, з чого вони вийшли, і до чого їм ще можна прагнути».

 

oksy

Залиште коментар