Ірина Констанкевич: ліки в Україні втричі дорожчі, як у Польщі

Медики Любешівської центральної районної лікарні скаржаться, що кількість людей у стаціонарі мінімальна у зв’язку з критично високою вартістю ліків. Про це вони розповіли народному депутату України, члену правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірині Констанкевич під час її візиту у Любешівський район.

dsc_0952

Ірина Констанкевич зустрілась із лікарями та оглянула приміщення медичного закладу. Медичний персонал підняв ряд питань, які сьогодні найбільше хвилюють працівників цієї галузі, а це – висока ціна на ліки, оптимізація лікарів другої ланки та медичне страхування.

Лікарі розповідають, що, зазвичай, пацієнти приходять у надважкому стані, коли вже немає іншого виходу. Головна причина – неможливість оплатити дороговартісні ліки. Як зауважила Ірина Констанкевич, медикаменти у сусідніх європейських державах, наприклад, у Польщі, часом у три рази дешевші аніж в Україні.

dsc_0938

Ірина Констанкевич зауважила: причина цього – монополізм у фармацевтичній галузі, який був створений злочинною владою. Проте, наголошує депутат, влада змінилась, а монополізм залишився.

Також під час зустрічі обговорили тему медичного страхування. На думку Ірини  Констанкевич, Україні не варто орієнтуватись на Західні країни, оскільки їхня система не є досконалою. «Українська медицина потребує створення своєї моделі страхування, спрямованої на вітчизняні реалії», – каже народний депутат України.

Проблема, яка стосується лікарів – оптимізація ліжкомісць та скорочення медиків, зокрема, другої ланки. Варто зазначити, що цього року на Волині вже скоротили 3% медичних працівників та 1800 ліжкомісць.

dsc_0931

Причина такого критичного стану, на думку Ірини Констанкевич, – традиційне недофінансування медичної галузі.

«Медична галузь стала маргінальною у нашому суспільному житті. Ніхто не думає про людей, йдеться лише про економію коштів, – наголошує депутат. – У 2017 році зовсім не закладено фінансування на Національну академію медичних наук, вони хочуть перевести її на госпрозрахунок. Позбавлення державного фінансування спеціалізованих лікарських закладів медичної академії може призвести до їх закриття та припинення надання населенню висококваліфікованих медичних послуг особливо в частині онкологічних захворювань. Якщо відмовитись від медичної академії, то ми просто повернемось у «середньовіччя».

Ірина Констанкевич оглянула хірургічне та терапевтичне відділення. Завідуючі розповіли про проблеми, які існують в лікарні, зокрема, необхідність косметичного ремонту та  нестачу функціональних ліжок. 

dsc_0916

Медичний заклад вже давно потребував ноутбук для роботи у системі публічних електронних закупівель «ProZorro». Керівництво лікарні звернулось за фінансовою підтримкою до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Фонд пішов на зустріч медзакладу та допоміг у придбанні комп’ютера. dsc_0927Також член правління Фонду Ірина Констанкевич  передала сертифікат на медичне обладнання головному лікарю Ветлівської дільничної лікарні.

dsc_0922

 

oksy

Залиште коментар