Премію честі вручили засновнику благодійного фонду Ігорю Палиці

Премію імені Євгена Чикаленка Ліги українських меценатів вручили народному депутату України Ігорю Палиці за самовіддану благодійницьку діяльність. 

Урочистості відбулися у Палаці культури міста. Для вручення премії до Луцька завітали виконавчий директор Ліги українських меценатів, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький та  віце-президент Ліги українських меценатів Михайло Ватуляк. 

«Це, напевно, єдина відзнака, за якою не стоїть матеріальна винагорода. Це премія честі. За 15 років її існування багато людей були удостоєні та нагороджені нею. Переважно це відомі благодійники – українці із Канади, Америки, Австралії. У нинішньому році, за час існування нагороди, лише втретє в історії вручаємо її громадянину України. Приємно, що на зборах Ліги українських меценатів, де завжди відбуваються дискусії, кандидатура Ігоря Палиці була підтримана одноголосно. Премія нікому не присуджується авансом, а тільки за зроблене. Тож маю велику приємність разом із віце-головою Ліги українських меценатів Михайлом Ватуляком вручити почесну нагороду волинянину Ігорю Палиці», – розповів Михайло Слабошпицький. Михайло Слабошпицький разом з Михайлом Ватуляком вручили Ігорю Петровичу медаль імені Євгена Чикаленка, диплом та Острозьку Біблію. 

Засновник благодійного фонду розповів, що відзнака для нього – велика честь: «Безумовно, вона надихає, аби меценатські речі робити зі ще більшою душею і більшим бажанням. Мені приємно дивитися на задоволені обличчя людей, котрим допоміг я та мій фонд. На жаль, наша держава не завжди має можливості або не хоче робити потрібні речі». 

На святі були присутні Луцький міський голова Микола Романюк, ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, який здійснював подання кандидатури Ігоря Палиці на премію, Юрій Щербак та відомі волинські письменники, студенти-стипендіати благодійного фонду та представники бібліотек міста. 
Луцький міський голова подякував народному депутату від Луцька за добрі справи, які він робить для міста та його жителів та вручив Ігорю Палиці почесну грамоту. 

Заступник голови правління благодійного фонду Ірина Констанкевич презентувала фотовиставку «Ландшафти благодійності» (автор робіт – Юрій Косюк), яку можна оглянути в Палаці культури міста Луцька. Світлини відображають проекти, реалізовані благодійним фондом. Також вона розповіла, що перед урочистістю луцькі міські та шкільні бібліотеки отримали в подарунок комплекти книг, які були придбані благодійним фондом «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк» та вийшли друком у видавництві «Ярославів Вал». Комплект складається з книг  Юрія Щербака «Час смертохристів» та «Час великої гри. Фантоми 2079 року», антології «25 українських поетів на вигнанні» та «Що записано в книгу життя» Михайла Слабошпицького, книг відомих волинських письменників Василя Слапчука («Книга забуття»), Івана Корсака («На межі»). З нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, яке Україна святкуватиме у 2014 році, до комплекту включили книги «Живий Шевченко» Дмитра Чуба та «Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови» Івана Огієнка. 

Після урочистостей відбулася презентація нової книги відомого українського письменника, політика та дипломата Юрія Щербака «Час великої гри. Фантоми 2079 року». 

Redaktor

Залиште коментар