Про проект «Психологічна допомога учасникам АТО та їх сім’ям»

Війна, яка триває на сході нашої країни, лишає по собі зруйновані не лише міста. Ті, які повертаються із зони АТО – повертаються зі зруйнованими та понівечиними душами.

Спільними зусиллями психологів кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності СНУ імені Лесі Українки та Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» створено проект «Психологічна допомога учасникам АТО та їх сім’ям»У рамках проекту лучани, які мають психологічні проблеми, після перебування в зоні АТО можуть безкоштовно отримати допомогу.

Згідно з проектом, із військовими працюють психологи та допомагають волонтери. Усі послуги безплатні, адже підтримку надає Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Про проект «Психологічна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям» розповідає кандидат психологічних наук, доцент, психоконсультант, психотерапевт Мирослава Мушкевич.

Спільно з Фондом Ігоря Палиці ми започаткували такий проект, бо до нас приходили мами, дружини волинян, які були в зоні бойових дій. Вони просили допомоги не лише для учасників АТО, а й для себе. Ми почали розмірковувати, як допомогти, що можна зробити для країни у такий важкий час. Та дійшли висновку, що саме така робота буде корисною для волинян-героїв і їхніх сімей.

Під час реалізації проекту «Психологічна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям» у 2015 році ми працювали в двох напрямках: надання психологічної допомоги усім, хто звертався із запитом, та триденний психологічний відпочинок учасників АТО разом із сім’ями. Проектом були охоплені військовослужбовці з таких бригад та батальйонів: 14 (51) ОМБР, 20 ОМБР, 24 ОМБР, 25 ОМБР, 28 ОМБР, 30 ОМБР, 90 ОМБР, 128 ОМБР, спецпідрозділ «Айдар», Добровольчий український корпус, Територіальний батальйон «Волинь», Луцький прикордонний загін, Територіальний батальйон «Донбас», авіаційна бригада, батальйон «Світязь», окремі військові частини ВДВ та УСБУ.

Під час реалізації проекту було надано загалом 488 консультацій при Психологічному консультативному центрі, з усіх консультацій 345 були індивідуальними, 63 – групові сімейні консультації, а  64 – групові консультації та корекційні заняття з дітьми, 16 – індивідуальні консультації з волонтерами.

У щомісячних триденних психологічних реабілітаціях взяло участь 42 сім’ї, серед яких – родини загиблих бійців, волонтерів, полонених. Виїзди відбувалися за межі Луцька у готельний комплекс «Маєток», що в селі Липинах. Загалом триденну психологічну допомогу отримали 127 осіб. Під час таких виїздів з учасниками проекту проводили психологічні вправи, міні-тренінги та арт-терапію. Вони виготовляли різноманітні вироби, відвідували музеї й театри.

Люди, які працюють у нашій команді, мають великий досвід роботи з клієнтами, які потрапили у стресові ситуації. Також нам допомагають волонтери, вони опрацьовують психодіагностичні дані. Варто зауважити, що в проекті  працюють згідно з методиками діагностики, які базуються на пропозиціях Міністерства оборони України, наших напрацюваннях і досвіді іноземних колег.

Психологічну допомогу надають
з понеділка до п’ятниці з 14:00 до 18:00
за адресою: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, корпус СНУ №2. Попередній запис за тел.: (0332) 24-90-01, (066) 354-13-85,
(096) 974-12-39, (063) 926-42-33.

oksy

Залиште коментар