Сад, який ростиме разом з козачатами

Акція «Посади своє дерево в ім’я любові, вічності і життя тих, хто тобі це життя зберіг», в рамках якої навчальні заклади Луцька закладають сади з фруктових дерев, триває.

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці маленькі козачата ДНЗ №9 «Чарівник» висадили смородину та кущ калини, що з давніх-давен символізує український рід. Акція триває за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Гордістю дитсадка є сучасний ландшафтний дизайн території. З ранньої весни до пізньої осені око вихованців та їхніх батьків милує квіткове різнобарв’я. Кожна група на клумбі має свій міні-город. Доглядають за рослинами вихователі спільно з дошкільнятами. А ще, на території дитсадка є стежина відчуттів, яка складається з шести ділянок. За допомогою органів відчуттів, малеча може побачити, відчути на смак, запах, дотик ту чи іншу рослинку. Ростуть тут сунички, м’ята, цибуля, щавель та інше. 

  • Наш дошкільний заклад славиться своїми традиціями. Упродовж останніх років ми здійснили низку заходів у царині патріотичного виховання. Садили алею «Нащадки козацької слави», кущі гібіскусу, що квітнуть на нашій територією, щороку висаджуємо квіти. Цієї весни ми посадили 900 живців самшиту, 140 квітів пелангонії, сад із 30 плодово-ягідних дерев. Нині за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», ми заклали алею плодово-ягідних кущів. Назвемо її Алеєю миру. Хай дерева ростуть, хай квітнуть і зростають наші діти під мирним небом України, – каже завідуюча Тетяна Ковальова.

Перед тим як приступити до роботи, юні козачата дитсадка підготували святкову програму. Серед глядачів – ветеран війни в Афганістані Василь Масовець та учасник АТО Олександр Панасюк. По завершенні виступу дошкільнят, військовослужбовці посвятили найменших вихованців дитсадка у козачата.  

У Василя Масовця до цього дитсадка особливе ставлення. 32 роки тому чоловік будував заклад. Тут заклав вишневий сад – Алею афганців. Цього разу він разом з підростаючими захисниками знову садив смородину.     – Дитина, яка посадила дерево, знає, що його потрібно любити й доглядати. Коли вона виросте, то буде поважати природу й рідну землю. Якщо є почуття відповідальності людина виросте доброзичливою, щирою. А це головне, – переконаний пан Василь.

Допомагає дошкільнятам і Катерина Сухецька, мама старшогрупника Владика, голова фонду розвитку навчального закладу ДНЗ №9. Не зважаючи на те, що фонд розвитку створили нещодавно, батьки вже знають над чим будуть працювати та в яке русло спрямовувати кошти.

  • Зараз такий час, що освіта без батьків не може обійтися. Якщо батьки об’єднані в якусь організацію, спільноту, тоді легше домогтися успіху ніж поодинці. Цей спонукало створити фонд в нашому дитсадку. Наш заклад комбінованого типу. Тут навчаються дітки з особливими потребами. Ми хочемо облаштувати кімнату для них, створити такий простір де вони зможуть займатися на спеціальних тренажерах, грати дидактичні ігри, розвиватися, – ділиться планами голова фонду розвитку.

 

oksy

Залиште коментар