Співпраця Офісів розвитку кварталу з ОСББ

7 з 9 накриттів входів в під’їзди будинку, що на вулиці Кравчука в Луцьку, були в аварійному стані, не краще виглядали 5 входів у підвал, накриті побитим шифером. Попри те, що ОСББ у будинку створили три роки тому, своїми силами мешканці не мали змоги охопити такий фронт робіт. Утім проблему вдалося вирішити завдяки зверненню в Офіс розвитку кварталу по вул. Гордіюк,37

 Голова ОСББ «Луцьк.Кравчука» Лариса Грицюк зауважила, що не знала в якому саме об’ємі і як Фонд «Новий Луцьк» відноситься до ОСББ. Все це вона почула на зустрічі і зрозуміла, що у Фонді можна знайти підтримку. Вона стала першою головою ОСББ, яка звернулась в цей Офіс і це перший проект, який дав такі хороші результати.                                                                                                                                 

Допомога Фонду ініціативним лучанам дає свої позитивні результати – для міста, двору та самих мешканців. Таким досвідом, зокрема, поділилися представники ОСББ «Зацепи-об’єднане» у Луцьку, керівником якого є Петро Лавринюк:  «Ще року немає як створене наше об’єднання. Ми ще надзвичайно молоде об’єднання, зараз проходимо процес становлення. В першу чергу хочемо зробити добре для дітей, потім для мешканців, а тоді вже зробити благоустрій для авто».

З його слів, мешканці ініціювали облаштування дитячого майданчика та ігрової зони для малюків та самі розробили його проект. На реалізацію проекту знадобилося 175 тисяч гривень. Частину коштів зібрали самі мешканці ОСББ ,а за рештою коштів та, власне, масштабною підтримкою вони звернулися до Фонду «Новий Луцьк».

 «Ігор Палиця – місцевий чоловік. Він чимало уже зробив і те, що зроблено, спонукає підтримувати, бо воно не десь, воно тут. Ми його бачимо, ми його можемо спробувати, пощупати. А це, в якійсь мірі, стимулює, спрямовує», розповів мешканець будинку Олег Вербовий.

Підтримка ОСББ – один із на важливіших напрямків в роботі Фонду, тому звернення лучан знайшло і розуміння, і підтримку.

Голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк запевнив, що зміни в місті розпочнуться, насамперед, із ОСББ – з будинків, квартир, сходових маршів, прибудинкових територій, з дворових  майданчиків. І таким чином запустяться процеси, які приведуть до комплексних змін.

У Фонді повсякчас чекають активності і звернень об’єднань багатоквартирних будинків, щоб надавати небайдужим лучанам необхідну інформацію, правовий захист. Таку підтримку отримало і ОСББ «Зацепи 10»,  члени якого звернулися за допомогою по благоустрою території до Офісу розвитку кварталу по вул. Соборності, 38.

«Звичайно з боєм заселилися, ледь той будинок здали, тому, що це забудовник Глорія-Буд, вони просто нас кинули і ми фактично дуже багато роботи доробляли самі. Цього року дякуючи Фонду Палиці, що створений, теж неодноразово зверталися, нам пообіцяли, обіцяли, обіцяли, але нарешті наша мрія здійснилася», – поділилася Катерина Зюзінаголова ОСББ «Зацепи 10».

Неодноразово мешканці зверталися і в міську раду, але допомоги так і не дочекалися. Всі недоліки вони ліквідовували власними силами. Збирали кошти, організовували суботники  та облаштовували територію.  І лише після утворення ОСББ їхні намагання стали ефективнішими.

Бухгалтер об’єднання Оксана Денисюк розповіла про переваги створення ОСББ: «Переваги в створенні об’єдання дуже великі, все таки куди використовувати кошти вирішують мешканці. Ящо є якась нагальна потреба зробити тротуар, вони прийняли рішення, склалися, добавили кошти, до когось звернулися і зробили тротуар. ЖЕК, звичайно, цього не робив би. ЖЕК надає лише послуги з обслуговування. Поточні витрати за ліфти платить, за світло і дуже важко чогось добитися, якщо тече покрівля, зробити ремонт в під’їзді, а об’єднання саме вирішує, які кошти збирати, скільки і на які цілі».

Аби спростити процес переходу до більш якісного управління будинком в Офісах розвитку кварталу, які діють фактично у всіх районах Луцька, надають юридичну, фінансову, консультативну допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та організовують навчання зі створення та реєстрації таких об’єднань.

Redaktor

Залиште коментар