Стежками Лесі Українки

6-9 вересня  на Волині відбувся XVII Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня». Другий рік поспіль літературне свято проходить за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

  • Фестиваль присвячений творчості Лесі Українки, зокрема драмі-феєрії «Лісова пісня». Ми хочемо показати, що поетесу можна сприймати по-різному. Її тексти універсальні й цікаві не тільки для еліти, але для пересічних громадян, – каже голова Волинської обласної організації Спілки письменників України Ольга Ляснюк.

Голова Національної спілки письменників Михайло Сидоржевський зауважив, що Леся Українка – талант світового виміру.

– Це одна з найпотужніших світових постатей у літературі, геній національної культури, – вважає Михайло Сидоржевський. – Леся Українка – один зі світочів, один із головних наших щитів. Вона, як Тарас Шевченко, Іван Франко – щит і меч нашої духовності й можливість у світі сказати, що ми українці, відстояти своє право бути господарями на своїй українській землі.

Варто відзначити, що фестиваль «Лісова пісня» відбувається на Волині з 2001 року. Раніше він проходив на Ковельщині, в урочищі за селом Нечимне. Таємниче озеро Нечимне Леся Українка відвідала у 1884 році. Воно й надихнуло видатну волинянку на написання драми-феєрії «Лісова  пісня». Цьогоріч фестиваль розширив межі. Відкриття культурно-мистецького заходу відбулося в Луцьку на Театральному майдані, біля пам’ятника Лесі Українці. Упродовж чотирьох днів волиняни та гості з різних куточків України й із Білорусі, Болгарії, Польщі мали нагоду переглянути виставу «Лісова пісня» у виконанні акторів Волинського академічного театру ляльок, зустрітися з луцькими школярами, студентами та поціновувачами творчості геніальної волинянки, побувати у визначних місцях Ковельщини, де жила і якими надихалася Леся Українка.  

tilkyrazom

Залиште коментар