Теплий кіноспогад про Володимир

Фільм про Володимир-Волинський, профінансований Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», – у програмі двох міжнародних кінофестивалів.

З 26 до 30 вересня у Рівному вдруге відбудеться міжнародний кінофестиваль «Місто мрії». Програма складатиметься з міжнародного та національного конкурсу, останній передбачає змагання повного метру, короткометражок та номінацію «Рівне. Волинь».

Сценарій кількахвилинного фільму «Начитали» (або «Дитина з полички») написала й екранізувала Світлана Федонюк, журналістка з Володимира-Волинського, а нині ще й депутат міськради. Міні-грант на кіновиробництво надав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», локації – всеукраїнська мережа книгарень «Є», в головних ролях спробували творчі сили звичайні містяни: випускниця педучилища Аліна Жук, підприємець Андрій Недбало та фотограф Ольга Аракчеєва. Знімальна група теж складалася з місцевих жителів: оператор – Володимир Назарук, костюмер – підприємець, депутат райради Ганна Фурман. А от музику подарували рівнянин Юрій Журавель, лідер гурту Ot Vinta, та львівський діджей Кай Каславіньєрі.

Як розповіла Світлана Федонюк, у Рівному вона бути не зможе, бо складатиме екзамени в університеті театру, кіно і телебаченя, де здобуває ступінь магістра. А от на ХІІ Міжнародний фестиваль «Кінокімерія» таки поїде. Цьогоріч він пройде у Херсоні 15-16 вересня. «Кінокімерія» є хрещеною кіноматір’ю володимир-волинської режисерки, адже свого часу вона отримала тут Гран-прі за короткометражку «Ранок з Тіффані», далі – бронзову медаль Всесвітнього конкурсу кінолюбителів UNICA у Болгарії. Також представляла Україну на 75-й UNICA в Австрії – фільмом «Чудо Господнє».

«Ностальгую за тими часами, коли була наївною кіноаматоркою, коли заради торування власного шляху в мистецтво зняла погони митника, позбулась матеріалістів у оточенні. Тепер, отримавши диплом організатора кінотелевиробництва із відзнакою, чітко розумію: творчість без грошей можлива лише в рожевій романтичній уяві. Якісний аудіовізуальний продукт вимагає великих інтелектуальних зусиль та фінансових затрат. Вдячна, що дирекція «Кінокімерії» оплатить мені дорогу й побут», – ділиться думками Світлана Федонюк. Вона також обіцяє до дня Святого Миколая розмістити свій фільм у вільному інтернет-доступі. «Це подарунок рідному місту Володимиру, де завжди так гарно мріється! Добрий, теплий кіноспогад про літо у зимову холоднечу», – каже режисерка і запрошує волинян на «Місто мрії» у Рівне. 

 

 

oksy

Залиште коментар