Олімпійський урок – на сучасних міні-футбольних полях

Перші осінні дні принесли особливу подію у трьох загальноосвітніх навчальних закладах Луцька.  У новому навчальному році учні «ЛНВК ЗОШ І-ІІ ступенів №7 – природничий ліцей», ЗОШ  І-ІІІ ступенів №19 та «ЛНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 – ліцей» займатимуться на сучасних міні-футбольних полях зі штучним покриттям. Проект реалізовано в рамках програми «Волинь спортивна» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Урочисте відкриття полів у ЗОШ №7 та №19 відбулося напередодні  Дня фізичної культури та спорту. Тож Олімпійський урок, на якому школярі  демонстрували свої уміння та навики, у цих школах провели на нових полях.

На місці де була калюжа – сучасне поле

Міні-футбольне поле у ЗОШ №7 облаштували поряд зі школою. Директор закладу Ніла Карюк каже: і діти, і батьки, і вчителі десятки років мріяли, щоб  замість великої калюжі, на яку перетворювався старий майданчик у дощову погоду, з’явилося нове, сучасне футбольне поле. Тепер у школярів з’явилося більше можливостей, щоб розвивати свої спортивні здібності.

  • У нашій школі завжди була непогана футбольна команда. Сподіваємося, що з відкриттям майданчика успіхи дітей стануть ще кращими, – ділиться учитель фізкультури Людмила Кочеткова. – Діти дуже чекали цього майданчика. Кожного року випитували, коли в нас буде таке поле як в інших школах.

Одинадцятикласник Владислав Дмитренко грає у футбол з першого класу. Наполегливі тренування та завзятість принесли неабиякий успіх для юнака. Тепер Владислав – нападник основного складу футбольного клубу «Волинь».

  • У суху погоду ми грали футбол на стадіоні та коли був дощ, бігати було нереально, – пригадує хлопець.

І хоча Владислав навчається у школі останній рік, він радіє можливостям, що відкриваються перед молодшими шкільними товаришами, які могтимуть у позаурочний час поганяти м’яча на новому полі.

Радісну подію розділив зі школярами депутат  Луцької міської ради від партії УКРОП Микола Дендіберін. Він побажав школярам повернутися до тих часів, коли сьома школа була чемпіоном міста з футболу. Окрім цього депутат зазначив, що наразі йдуть переговори з Федерацією футболу міста Луцька щодо проведення шкільної ліги між школами різних областей.

  • Я згадую своє дитинство і заздрю школярам. Сама наявність таких полів при школах – це великий плюс. Воно багатофункціональне і для футзалістів підходить і для великого футболу, – висловив думку Дмитро Голоскоков, тренер жіночого футзального клубу «Легіон» після виступу своїх вихованок на новому полі.

Крім цього показові виступи продемонстрували тхеквондисти та юні гімнастки. Опісля, поле випробували футболісти ЗОШ №7 та правознавчого ліцею під час товариської зустрічі.

Нове поле як соціальний проект мікрорайону

Вересневий сонячний день  став святковим і для Луцької ЗОШ №19. Тут на нове футбольне поле чекали не лише учні школи, а й місцеві жителі.

  • Дуже добре, що представники Фонду підтримали нашу ініціативу, – зазначає директор школи Анжела Масиник. – Це поле можна назвати соціальним проектом нашого мікрорайону. Адже в нас дуже багато молоді, яка любить спорт. Також тут займаються спортом і старші люди, гуляють з дітками молоді мами.

У ЗОШ №19, крім футболу, культивуються рукопашний бій, карате, дзюдо, тхеквондо. Учні не лише тренуються у школі, а й відвідують різні секціях, тож мають чимало спортивних здобутків.

Привітав школярів ЗОШ №7 та №19 радник Луцького міського голови, керівник фракції “УКРОП” у міськраді Ігор Поліщук. Він  відмітив, що  надзвичайно важливо правильно організувати час і акумулювати свої зусилля у підлітковому віці для того, щоб потім досягнути успіху.

  • Луцьк можна назвати спортивним містом, що стало центром легкої атлетики. Ми маємо цим пишатися. Я хочу подякувати Фонду Ігоря Палиці за реалізацію цього проекту. На цих полях молодь буде зміцнюватися фізично, досягати спортивних успіхів. Я переконаний: якщо шанобливо ставитись до цього поля, то воно прослужить не один десяток років, – констатував Ігор Поліщук. – Це надзвичайна ініціатива, унікальний проект. В жодному обласному центрі немає такого, щоб кожна школа мала футбольне поле, де вільно могли б займатися дошкільнята, учні, молодь.

Під час урочистого відкриття поля юні тхеквондисти продемонстрували мистецтво техніки самооборони без зброї. Свою вправність, силу та міць показали вихованці «Школи Козацького Гарту». Опісля на нове міні футбольне поле вийшли господарі закладу – школярі. Учні восьмих та дев’ятих класів зійшлися у товариській грі, щоб визначити найкращих футболістів школи.  

21 футбольне поле – упродовж п’яти років

Вклад у здоров’я дітей – це найкраща інвестиція у майбутнє. У цьому переконаний засновник Фонду «Тільки разом» Ігор Палиця. Саме тому програма “Волинь спортивна” – в пріоритеті роботи Фонду. 

«Футбольне поле – в кожну луцьку школу» – проект Фонду, що спрямований на популяризацію спорту серед школярів. Упродовж 2013-2017 років у місті збудовано 21 універсальне міні-футбольне поле зі штучною травою у загальноосвітніх навчальних закладах.
Заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський привітав учнів, їхніх батьків та педагогів з новими можливостями, що відкриваються перед юними спортсменами, та вручив школярам набір м’ячів.

  • Аналогічні проекти ми розвиваємо не лише в Луцьку, а й по всій Волинській області. Півдесятка районів уже теж мають сучасні спортивні комплекси. Молодь, школярі, вихованці спортивних шкіл у позаурочний час приходять і тренуються. Бажаю, щоб гасло «Тренуйся щодня – ставай сильнішим» – стало вашим кредо, що приведе вас до нових спортивних досягнень та перемог, – звернувся до школярів Орест Маховський.

Зазначимо, що у четвер, 14 вересня, “Олімпійський урок” та відкриття сучасного міні-футбольного поля відбудеться у Луцькій ЗОШ №22.

oksy

Залиште коментар